אודות וקצת עליי

השאיפה לעסוק בגינון בכלל ובגינון אקולוגי בפרט, החלה להתפתח בהיותי סטודנט לביולוגיה ימית. תמיד אהבתי את עבודת האדמה והקרבה לטבע, ככל שהעמקתי בתחום, ראיתי שעולם הגינון מדבר אליי, ורעיונות כיצד לעבוד עם הטבע, בשילוב הרמוני, ובעשייה מאוזנת עם הסביבה, החלו לעלות.

את "הגנן הנדיב" הקמתי בשנת 2014 כשעיקר המהות של העסק היא תשומת לב כיצד ניתן לעבוד בשילוב עם האדמה, עם הסביבה, כיצד ניתן להיעזר במשאבים הטבעיים לטובתנו, מבלי לפגוע בסביבה.

לדוגמא חיפוי קרקע אורגני כגון רסק עץ, גיזום עצים בעונה ובמועד המתאימים, באופן שמסייע להם להמשיך לגדול לצמוח, ולשגשג עם שפע פירות, שילוב צמחי בר עם הסביבה, על מנת להעשיר את מגוון הגינה ולהעניק לה יציבות, ועוד.

הקרקע, האדמה, הינה אורגניזם חי ונושם, תפקידי כאיש מקצוע לאפשר מגוון רחב של חיים אשר מאפשרים לאדמה לשמור על איזונה הטבעי, להרחיק מזיקים, ולהניב פירות. ניתן לעשות זאת באמצעות הדברה ביולוגית,  כגון שיחי תבלין אשר באופן טבעי מרחיקים מזיקים מסוימים, אין צורך להפעיל ריסוסים או כימיקלים, מכיוון שאלו משפיעים על הסביבה ועל האדמה, הרבה מעבר למה שנדמה לנו.

"הגנן הנדיב" בעל ניסיון רב בגינון ציבורי, ועושה רבות על מנת לשלב את ההתייחסות האורגנית והאקולוגית בגינון הציבורי, ואף עוסק בפיתוח מודל חדש, שיתאים לגינון הציבורי המושבי.

העסק מקים גינות בכל רחבי הארץ, תחזוקה שוטפת ופרויקטים נוספים מתבצעים באיזור עמק חפר, ובעיקר בין רצועת זיכרון יעקב להרצליה.