דשא דרבן גראס

דשא מהווה את חיפוי הקרקע הפופולרי ביותר בגינות ציבוריות ופרטיות כאחד. שתילה של דשא מאפס היא אתגר לא פשוט, אך למרבה השמחה, יש פתרון עוקף לבעיה הזו; הנחה של מרבדי דשא מוכנים בגינה מאפשרת למלא אותה במהירות, ועם דשא דרבן אתם תיהנו מתוצאות יפיפיות.

תוכן עניינים

מה זה דשא דרבן?

דשא דרבן הוא דשא טבעי, מזן אפריקאי, בעל מרקם גס ועמיד במיוחד. התפרחת של הדשא הזה מאופיינת בצמיחת שיבולים בראש קנה, כאשר לשיבוליות יש 3-5 פרחים. זהו דשא מוכן וצפוף, הקרוי גם "דרבן גראס", עם עלים עבים במיוחד ושורשי קנה שמשרישים ומתפשטים על פני השטח, לאחר שהדשא נקלט באדמה.

דשא דרבן פריחה

מה מאפיין דשא דרבן?

דרבן דשא הוא דשא עבה וחזק במיוחד, שמתאים לאקלים הישראלי. מוצאו מיבשת אפריקה, ולכן הוא הסתגל לחום חזק, כמו זה שיש במדינה שלנו. צורת הצמיחה הייחודית של השורשים הופכת את הדשא ל"דשא צף", כך שהוא לא מתחרה עם צמחים אחרים על מים. הודות לכך, הדשא נוח לשתילה בגינות שיש בהן צמחיה אחרת, והדשא לא "ישתה" את המים של שאר הצמחים שלכם.

תנאי אקלים לדשא דרבן גראס

כדי שדשא דרבן גראס ישגשג וישריש, הוא צריך כ-3 שעות של שמש ישירה ביום. העמידות שלו מאפשרת לו לגדול גם ביותר שעות שמש, והוא שומר על גוון ירוק טבעי במשך כל ימות ועונות השנה. אם הדשא חשוף לשמש במשך שעות ארוכות במשך כל יום, חשוב להשקותו באופן קבוע.

דשא דרבן

כיצד מתחזקים דשא דרבן?

דשא דרבן הוא לא דשא מפונק במיוחד. כדי שיצמח וישמור על הגוון שלו, יש לכסח אותו אחת ל-5-9 ימים, לגובה של 2.5-5 ס"מ לכל היותר. כאמור, אם הדשא חשוף לשמש ישירה במשך שעות ארוכות, מומלץ להשקות אותו באופן קבוע ובכמות שנדון בה בהמשך.

איך לתחזק דשא דרבן גראס

יתרונות של דשא דרבן

באופן כללי, יש לדשא דרבן בעיקר יתרונות; הוא אחד מסוגי הדשא הפופולריים והמבוקשים ביותר בישראל מפני שהוא מתאים לאקלים החם במדינה, וגם לאזורים קרים יותר. ניתן לשתול אותו על אדמה רגילה, והוא לא צריך תנאים מיוחדים לגדילה.

מזיקים ומחלות דשא דרבן

חסרון אחד של דשא דרבן הוא עמידותו הבינונית למזיקים, ובמיוחד לפטריית הריזוקטוניה. אם מדבירים את הדשא נגד הפטרייה ומוודאים שיש מערכת ניקוז נאותה לאדמה, לא אמורה להיות בעיה עם הדשא.

טיפול בדשא דרבן גראס

דשא דרבן גראס עמידות למלח?

לדשא מסוג דרבן גראס יש עמידות בינונית-טובה למליחות. ניתן לשתול אותו במקומות עם מליחות גבוהה יחסית, והוא ישגשג עם תנאי השקיה נאותים.

עמידות לדריכה של דשא דרבן

דשא דרבן הוא עבה וגס, אך יש לו עמידות בינונית לדריכה. אם דורכים עליו באופן תדיר, הוא עלול להינזק. לכן, הדשא הזה מתאים בעיקר לגינות פרטיות וציבוריות, ופחות לאזורים עם פעילות מרובה – כמו מגרשי משחקים.

טיפול ותחזוקה נכונה של דשא דרבן

כמו סוגי דשא אחרים, דרבן דשא זקוק לכיסוח באופן סדיר. כיסוח לגובה הנכון ישמור על צורתו של הדשא, ויאפשר לו להמשיך לצמוח כמו שצריך. בנוסף, דשא דרבן שחשוף לשמש מרובה זקוק להשקיה סדירה. באזורים עם מליחות בינונית ושמש דומיננטית, מומלץ להשקות את הדשא ב-4-5 ליטר לכל היותר בחודשים יוני עד ספטמבר. בחודשים הגשומים יש לבצע השקיה בעת הצורך, ולא יותר מ-2.5 ליטר מים למ"ר.

באזורים עם מליחות גבוהה, יש להשקות דשא דרבן ב-7 ליטר מים למ"ר לכל היותר, ו-4.5 ליטר מים למ"ר בחודשים הגשומים לכל יותר, ולפי הצורך. (הכמויות המצוינות הן כמות המים המומלצת ליום אחד).

הכנת הקרקע לשתילת דשא

דשא דרבן מחיר: כמה עולה דרבן דשא?

מחירו של דשא דרבן מתחיל מ-20 ₪ למ"ר. כלומר, המחיר הסופי ייקבע לפי השטח שאתם רוצים לשתול בו את הדשא. כדי שיתבסס לכם דשא יציב, חשוב לבחור בדשא דרבן איכותי, ובשירותי שתילה מקצועיים.

הגנן הנדיב - מומחים בשתילת דשא דרבן!

מלבד דרבן דשא, ישנם שטיחי דשא אחרים שניתן לשתול בגינות ציבוריות ופרטיות. דשא דרבן מתאים כמעט לכל אזור בארץ, אבל חשוב לקחת בחשבון מספר גורמים לפני שרוכשים מרבדים של הדשא הזה. אם אתם מעוניינים לשתול דשא טבעי ולא בטוחים במה לבחור, ב"גנן הנדיב" ישמחו לעזור לכם. העסק הייחודי מתמחה בכל מה שנוגע לגינון, לרבות שירותי ייעוץ ושתילה בהתאמה אישית. בגנן הנדיב יספקו לכם מידע על סוג הדשא המתאים לכם ביותר, תוך התחשבות בכל הגורמים הנחוצים: מליחות, חשיפה לשמש, סוג הקרקע, ועוד. השתילה תתבצע על ידי גננים מקצוענים בלבד, ותוך זמן קצר תוכלו ליהנות מגינה יפיפייה ומוריקה שתחזיק מעמד במשך זמן רב.

דשא דרבן
שיטת עבודה
שיחת טלפון

בשיחת הטלפון נבין את הצרכים שלכם וניערך לפגישה בשטח, על מנת להבין באופן המקצועי ביותר כיצד נוכל להחיות את הגינה שלכם.

פגישה

נערוך פגישת הכרות וייעוץ בשטח שמטרתה להכיר את הגינה שלכם ותנאי השטח בצורה מעמיקה יותר, נספק ייעוץ מקצועי ונצא לדרך לאחר מתן הצעת מחיר מדויקת לשירותים הרלוונטיים לכם ובהתאם לתקציב שלכם.

עבודה אצל הלקוח

תכנון הוא המפתח להצלחה. אחרי ששיקללנו את גודל הגינה, תנאי השטח, התקציב והחזון שלכם נתחיל לתכנן את גינת החלומות שלכם, העבודה לא תתחיל לפני שתכנית העבודה לא תהיה לשביעות רצונכם.

קוצרים את הפירות

לאחר שלבי התכנון נבצע את העבודה בשטח, עם תשומת לב וירידה לפרטים הקטנים, דגש על עשייה אקולוגית, תוצאה אסתטית, בריאה, ובעלת אופק פתוח.

תחזוקה שוטפת

לאחר ביצוע העבודה, נמשיך ללוות אתכם בקצירת הפירות, תרתי משמע. תוכלו להיעזר בנו בתחזוקה, ליווי ובייעוץ מקצועי על מנת שתוכלו לבצע את העבודה בעצמכם, הכל בהתאם לצורך שלכם.

למה לבחור בנו? כי אכפת לנו!
יצירתיות

חשיבה מחוץ לקופסא ועבודה בתנאים "לא שיגרתיים". אנחנו רואים את התמונה הגדולה ובאמצעות תכנון ניתן לספק פתרונות לאזורים מאתגרים.

בוגר ביולוגיה ימית

בוגר ביולוגיה ימית המשלב ניסיון מעשי בשטח וידע מקצועי.

יחס אישי וליווי צמוד

אנחנו איתכם לאורך כל הדרך שלב אחרי שלב.

מקצועיות

הקפדה על סטנדרים גבוהים ותשומת לב לפרטים הקטנים.

שנים של ניסיון בגינון

תיק העבודות והרזומה שלנו מכיל פרוייקטים מזרע ועד יער מאכל.

גינות מרוצות
האיזורים שבהם אנחנו עובדים
יצירת קשר
דילוג לתוכן