גינה אנגלית

אם יצא לכם לבקר באנגליה וכשחזרתם לארץ חשבתם על הקמת גינה אנגלית בחצר ביתכם, בוודאי ראיתם בדמיונכם גינה גדולה ומוקפדת עם ערוגות פרחים צבעוניות ושבילים התחומים באמצעות גדרות חיות ומדשאות. למרות שזהו בהחלט חלק ממה שמאפיין אותן, יש עוד כמה דברים שכדאי לדעת לפני שעושים את הבחירה הזו.

הקמת גינה אנגלית

למרות שבאנגליה לא חסרים גנים ענקיים שבדרך כלל שייכים לאחוזות ובתים עתיקים, הגינה האנגלית הממוצעת היא דווקא גינה קטנה אשר תוחמת את כל הבית ובנויה לגובה על מנת לנצל באופן חכם את השטח המוגבל ולשים את הבית עצמו במרכז. לכן, גם אם אין לכם וילה ענקית, אתם בהחלט יכולים להקים גינה אנגלית משלכם.

כפי שאתם יכולים לשער, הסדר וההקפדה על האלמנטים השונים דורשים שהגינה תעוצב בסיוע של בעל מקצוע מנוסה. מלבד זאת, יש לבחור בצמחים הנכונים על מנת שהגינה תגיע לשיא הפריחה בתקופת האביב (כפי שמקובל באנגליה).

לפיכך, זו לא גינה שמיועדת למי שלא יכול להקפיד על הטיפול והטיפוח שלה, אלא אם כן הוא משתמש בגנן שמטפל ומתחזק את הגינה באופן שוטף.

מבחינת מזג האוויר הישראלי, כפי שנראה בהמשך, לא חסרים צמחים שמתאימים גם לאקלים הטיפוסי כאן, ולכן זהו לא שיקול שצריך להגביל אתכם.

עיצוב גינה אנגלית

מלבד קווי העיצוב הבולטים והמוכרים שהזכרנו בפתיחה, הגינה האנגלית מאופיינת גם במבני אבן מסודרים שתוכננו בקפידה. יש גם כאלו המוסיפים פסלים של מלאכים ואלמנטים מוכרים אחרים, זאת לצד גופי מים כגון מזרקות ואפילו פינות האכלה לציפורים.

השבילים בגינה האנגלית בנויים לרוב מאבנים משתלבות בגווני אדום סולידיים יחסית. ניתן גם להוסיף חלוקי נחל.

עוד אלמנט בולט הן פינות הישיבה שבדרך כלל ממוקמות בין הצמחים בשטח המקיף את הגינה או במרכזה ומאפשרות לתפוס צל גם בימי הקיץ החמים. יש גם כאלו היוצרים מבנה שלם של פרגולה קטנה.

העיקרון המכוון הוא שתמיד תהיה הפרדה ברורה בין האלמנטים השונים.

מי שרוצה להשלים את הגינה האנגלית הקלאסית יכול לתחום את הגינה מצדה הקדמי בגדר עץ לבנה עם שער תואם.

צמחים לגינה אנגלית

כאמור, הגינה האנגלית נועדה לפרוח באביב לאחר החורף האנגלי הידוע לשמצה. בין הצמחים שהפריחה שלהם באביב ומתאימים גם לאקלים הישראלי חייבים להזכיר את השושנה, הורד האנגלי ולילית. השיחים המאפיינים את הגינה האנגלית הם בדרך כלל שיחי תבלין כגון מנטה או לבנדר. שילוב זה של צמחים מבליט את הדומיננטיות של צבעים כגון כחול – תכלת, ורוד ולבן המאפיינים גם כן את הגינה האנגלית. 

גינה אנגלית
שירותים נוספים
תנאי גידול דשא רייגראס
טיפים לגינון וגידול ירקות
דשא סינטטי או דשא טבעי?

אנשים רבים מתלבטים איזה סוג דשא לבחור לגינה שלהם, מצד אחד כל בעל בית מעוניין במראה ירוק של דשא טבעי ורענן עם ניחוחות קסומים של

קרא עוד »
שיטת עבודה
שיחת טלפון

בשיחת הטלפון נבין את הצרכים שלכם וניערך לפגישה בשטח, על מנת להבין באופן המקצועי ביותר כיצד נוכל להחיות את הגינה שלכם.

פגישה

נערוך פגישת הכרות וייעוץ בשטח שמטרתה להכיר את הגינה שלכם ותנאי השטח בצורה מעמיקה יותר, נספק ייעוץ מקצועי ונצא לדרך לאחר מתן הצעת מחיר מדויקת לשירותים הרלוונטיים לכם ובהתאם לתקציב שלכם.

עבודה אצל הלקוח

תכנון הוא המפתח להצלחה. אחרי ששיקללנו את גודל הגינה, תנאי השטח, התקציב והחזון שלכם נתחיל לתכנן את גינת החלומות שלכם, העבודה לא תתחיל לפני שתכנית העבודה לא תהיה לשביעות רצונכם.

קוצרים את הפירות

לאחר שלבי התכנון נבצע את העבודה בשטח, עם תשומת לב וירידה לפרטים הקטנים, דגש על עשייה אקולוגית, תוצאה אסתטית, בריאה, ובעלת אופק פתוח.

תחזוקה שוטפת

לאחר ביצוע העבודה, נמשיך ללוות אתכם בקצירת הפירות, תרתי משמע. תוכלו להיעזר בנו בתחזוקה, ליווי ובייעוץ מקצועי על מנת שתוכלו לבצע את העבודה בעצמכם, הכל בהתאם לצורך שלכם.

למה לבחור בנו? כי אכפת לנו!
יצירתיות

חשיבה מחוץ לקופסא ועבודה בתנאים "לא שיגרתיים". אנחנו רואים את התמונה הגדולה ובאמצעות תכנון ניתן לספק פתרונות לאזורים מאתגרים.

בוגר ביולוגיה ימית

בוגר ביולוגיה ימית המשלב ניסיון מעשי בשטח וידע מקצועי.

יחס אישי וליווי צמוד

אנחנו איתכם לאורך כל הדרך שלב אחרי שלב.

מקצועיות

הקפדה על סטנדרים גבוהים ותשומת לב לפרטים הקטנים.

שנים של ניסיון בגינון

תיק העבודות והרזומה שלנו מכיל פרוייקטים מזרע ועד יער מאכל.

גינות מרוצות
האיזורים שבהם אנחנו עובדים
יצירת קשר
דילוג לתוכן