גינה במשרד

אם אתם מעוניינים להוסיף נופך טבעי לסביבת העבודה שלכם, גינה במשרד תעשה את העבודה בצורה נפלאה. כאן נגלה מהי גינה במשרד, אילו יתרונות יש לגינות הנפלאות האלו וכיצד תוכלו להקים את הגינה המושלמת למשרד שלכם.

עיצוב גינות למשרדים בהתאמה אישית ללקוח

תוכן עניינים

מהי גינה במשרד?

לפני שנפרט כיצד תוכלו לבצע הקמת גינה במשרד, נגלה תחילה מהי גינה במשרד; גינות משרדיות הן אזורים חיצוניים או פנימיים של ירוק שנוצרו בתוך מקום העבודה. גינות מהסוג הזה עוזרות לשלב את הטבע בסביבת העבודה, ומספקות לעובדים יתרונות רבים של שקט ופרודוקטיביות. 

גינות משרדיות יכולות לכלול מגוון מאפיינים, החל מעציצים קטנים על שולחנות עבודה ועד לצמחים שופעים יותר וקירות ירוקים, אשר מספקים אווירה של שלווה והפחתת מתחים.

יתרונות בגינה במשרד

יתרונות בגינה בתוך המשרד

עיצוב גינות בתוך משרדים מאפשר ליהנות מהיתרונות הייחודיים של גינות מהסוג הזה, לרבות:

 • שיפור איכות האוויר: גינות משרדיות מסייעות בהפחתת זיהום פנים, שכן צמחים סופגים מזהמים שונים מהאוויר. צמחים גם משחררים חמצן לאוויר, ומספקים סביבה בריאה ורעננה יותר לעבוד בה.
 • שיפור מצב הרוח ופרודוקטיביות: מחקרים מראים שחשיפה לטבע ולירוק מגבירה את מצב הרוח, מפחיתה את רמות הלחץ ומשפרת את הפרודוקטיביות. למעשה, מחקר שנערך על ידי אוניברסיטת טקסס A&M מראה עלייה של 15% בפרודוקטיביות במקומות עבודה שיש בהם צמחים מקורים.
 • הפחתת היעדרות וימי מחלה: גינות משרדיות מסייעות לשיפור איכות האוויר ולהפחתת הסיכון לתחלואה, ובכך מפחיתות את שיעור ההיעדרות בגין מחלות שונות.
 • שיפור נראות מקום העבודה: גן משרדי מספק סביבה מושכת ויזואלית ומסבירת פנים לצוות וללקוחות. יתרה מכך, היופי של הצמחים מהווה מוקד משיכה אסתטי, והוא משפר את האווירה של האזור המשרדי.
 • שיפור ערך המותג: כאשר לקוחות נכנסים לחלל מעוצב היטב עם מרחבים טבעיים, זה יוצר רושם שהעסק משגשג ודואג לצוות, ללקוחות ולהשפעה האקולוגית שלו.
 • הקטנת טביעת רגל פחמנית: לגינה משרדית יכולה להיות השפעה חיובית על הסביבה על ידי ספיגת פחמן דו חמצני מהאוויר והפחתת טביעת הרגל הפחמנית של המקום. 
 • משיכת חיות בר: גן משרדי שיש בו צמחים מקומיים יכול למשוך חרקים מועילים כמו ציפורים, פרפרים, דבורים ומאביקים חיוניים אחרים, ולהוסיף ערך למערכת האקולוגית המקומית.
 • חיסכון לטווח ארוך: הקמת גינה משרדית היא חסכונית בהשוואה לביצוע שיפוצים גדולים. גינה מקורה דורשת תחזוקה מינימלית בלבד, ועל ידי השקעה בכמה צמחים, אדמה ועציצים, כל אחד יכול ליהנות מגינת משרד נפלאה ומוריקה.

יתרונות של גינה משרדית חיצונית

כאמור, ניתן להקים גינה משרדית בתוך המשרד, או מחוצה לו, וגם לגינה חיצונית יש יתרונות ייחודיים משלה:

 • הגברת יצירתיות ופרודוקטיביות: כמו גינה פנימית, גם חשיפה לסביבה טבעית מחוץ למשרדים קשורה קשר הדוק ליצירתיות מוגברת ושיפור הפרודוקטיביות. השלווה והפתיחות של חללי חוץ מוריקים יכולים לעורר רעיונות רעננים ולעודד חשיבה חדשנית בקרב העובדים. בנוסף, הפסקות בגינה חיצונית יכולות לעזור להמריץ מחדש ולמקד מחדש את הצוות.
 • חיבור לטבע: גינות משרדים חיצוניות מספקות לעובדים אפשרות להתחבר לעולם הטבע. בילוי בסביבה ירוקה בחוץ יכול להפחית מתח, להגביר תחושות רגיעה ולהגביר את הרווחה הכללית.
 • יתרונות בריאותיים גופניים: עבודה בחוץ חושפת את העובדים לאור שמש טבעי, המהווה מקור לוויטמין D. רמות נאותות של ויטמין D קשורות לבריאות כללית טובה יותר, כולל תפקוד חיסוני חזק יותר והפחתת הסיכון לבעיות בריאותיות שונות. בנוסף, גינות חיצוניות מעודדות פעילות גופנית ותנועה בהפסקות, ומעודדות כושר גופני טוב יותר.
 • שביעות רצון מוגברת של עובדים: כמו עם גינה פנימית, עובדים שיש להם גישה לחללים חיצוניים בעבודה לרוב מרוצים יותר מעבודתם ויש סיכוי גבוה יותר שהם יישארו במקום עבודתם. היתרון הזה מהווה גם הטבה חשובה למשיכת עובדים חדשים במהלך תהליכי גיוס למשרות שונות.
 • הפחתת מתח: גינות משרדים חיצוניות מספקות מפלט שליו מההמולה של מקום העבודה. הנוכחות של טבע ירוק וגינה אורבנית, אוויר צח וצבעים מן הטבע, יוצרת אווירה מרגיעה שיכולה להפחית מתח ותחושות לחץ בקרב העובדים. 
עיצוב גינה למשרד

אילו צמחים אפשר לשלב במשרד?

בעת בחירת צמחים לגינה משרדית, חשוב לקחת בחשבון את השטח הפנוי, התאורה וצרכי התחזוקה. כמה סוגי צמחים נפוצים לשילוב בגינה משרדית כוללים:

צמחים שדורשים תחזוקה מועטה

 • סוקולנטים וקקטוסים, שהם אידיאליים לחללים קטנים ולתנאי תאורה חלשה
 • צמחי "עכביש" (ירקה): עמידים ויכולים לסבול רמות אור שונות
 • פוטוסים, שהם מגוונים ויכולים לגדול בתנאי אור שונים ובתקופות של הזנחה
 • צמחי "נחש" (סנסיווריה), עמידים וידועים בתכונותיהם מטהרות האוויר
 • קיסוס אנגלי, שהוא צמח משרדי קלאסי המשגשג בתנאי תאורה נמוכים עד בינוניים

צמחים עם דרישות תחזוקה גדולות יותר

 • חבצלות שלום (שושן שלום), גם הן מטהרות אוויר ומתאימות לחללים ללא אור או חללים דלים מבחינה ויזואלית
 • צמחי גומי, שהם גדולים יותר, מגיעים לגובה של עד שישה מטרים, והם מושלמים לתנאי אור בינוניים עד גבוהים
 • תאנות עלי כינור, שהן טרנדיות ופופולריות, אך דורשות תנאי תאורה בינוניים עד גבוהים ומרחב גדול
 • דקלי אריקה (Areca), שהם מצוינים לטיהור אוויר, יכולים לגדול עד מטר שבעה, וזקוקים לאור בהיר ולא ישיר
 • במבוק, בעל תחזוקה נמוכה ואידיאלי עבור חללים קטנים עם רמות תאורה נמוכות.

צמחים שמתאימים לגינה משרדית חיצונית

כאשר בוחרים צמחים לגינה משרדית חיצונית, חשוב לקחת בחשבון את החשיפה לשמש, שעות השמש וכיוון הגינה. הצמחים שמתאימים לחשיפה מוגברת לשמש הם:

 • חרצית: פרח אהוב במיוחד, שזמין במגוון צבעים יפיפיים. פרח שאוהב שמש מלאה וכן חצי שמש, מתאים לגידול באדניות חיצוניות.
 • יהודי נודד: צמח אהוב נוסף, שמתאים למרפסות צפוניות. אינו דורש מים רבים ומתאים במיוחד לגידול באדניות.
 • גרמית: מתאימה לגידול באדמה וגם באדניות במשרדים חיצוניים. פרח שאוהב שמש מלאה, וגדל בצורה גולשת כאשר מגדלים אותו באדניות תלויות.
 • עצי פרי ונוי: אם יש די מקום בגינה משרדית חיצונית, ניתן לגדל בה סוגים שונים של עצי נוי ופרי, כמו ליצ'י, תאנה, לימון, קלמנטינה, ברוש, ועוד.

בחירת סוגי צמחים שונים והתאמתם לצרכי האור והטמפרטורה שלהם עוזרים לטפח גינה משרדית אסתטית ומשגשגת. בנוסף, בחירה בצמחים שיכולים לטהר אוויר ולהוסיף צבעים, ריחות או טקסטורות יכולה לספק יתרונות אסתטיים ורווחה לסביבת העבודה. בנוסף, אם יש לכם מרפסת במקום העבודה, ניתן להקים גינת מרפסת ולשלב בה צמחים שמתאימים לתנאים חיצוניים, בהתאם לדרישות התחזוקה שאתם יכולים לעמוד בהן ולתנאי האקלים באזור הזה.

גינה במשרד

מה כולל עיצוב גינות למשרדים?

לפניכם כמה מהשיקולים המרכזיים בעת תכנון גינת משרדים:

 1. בדיקת גודל השטח: בדיקת השטח הפנוי עבור הקמת הגינה: קחו בחשבון גורמים כמו גודל ופריסה של המשרד, כמות האור הטבעי או התאורה המלאכותית בחלל, והאם יש מבנים או רהיטים קיימים שיש לקחת בחשבון.
 2. בחירת צמחים: יש לבחור צמחים המתאימים לשטח הזמין ולתנאי התאורה – הן בחלק הפנימי של המשרד והן בחלקו החיצוני. 
 3. בחירת כלים עבור הצמחים: יש להחליט על הכלים שישמשו להחזקת הצמחים. בשלב הזה יש לקחת בחשבון גורמים כמו החומר שממנו מורכבת האדנית, גודלה והאם היא תוצב בתוך המשרד או מחוצה לו.
 4. בחירת אדמה ודשנים: יש לבחור סוג דשן ואדמה המתאימים לצמחים שבהם נעשה שימוש. סוגים שונים של צמחים דורשים אדמה ודשנים שונים, ולכן זהו שיקול חיוני לבריאות הצמח.
 5. תחזוקה: בדקו את רמת התחזוקה הנדרשת לצמחים; קחו בחשבון גורמים כמו השקיה, גיזום והדברה, וחשבו מי יהיה אחראי על התחזוקה של הצמחים. במקרה הזה, חשוב לקחת בחשבון כיצד תבצעו תחזוקה בימי חופש, סופי שבוע וחגים, והאם אתם מעוניינים במערכות השקיה ותחזוקה אוטומטיות שיעשו את העבודה עבורכם.
 6. תאורה: קחו בחשבון את כמות האור הטבעי והתאורה המלאכותית הזמינה במשרד וגם מחוצה לו. צמחים שונים הם בעלי דרישות אור שונות, וחשוב לקחת את הדרישות האלו בחשבון כדי להבטיח שגשוג מיטבי של הצמחים.
 7. תקציב: תכננו את התקציב עבור הקמת גינה במשרד, כולל עלות צמחים, אדמה, אדניות, דשנים וחומרי תחזוקה.
 8. בטיחות: יש לוודא שהגינה בטוחה לעובדים ולמבקרים. קחו בחשבון גורמים כמו מיקום הצמחים, כל סכנה אפשרית וכל הוראות בטיחות נחוצות כדי לוודא שהצמחים אינם יסבו נזק לאורך זמן.

עיצוב גינות למשרדים בהתאמה אישית עם הגנן הנדיב

הקמת גינה במספקת יתרונות רבים עבור העובדים, וכדי ליהנות מהיתרונות האלו חשוב לתכנן את הגינה בקפידה. כמו בהקמה של כל גינה אחרת, יש גורמים רבים שיש לקחת בחשבון, בייחוד עם האקלים הייחודי וההפכפך בישראל.

בגנן הנדיב תקבלו שירות מקצועי בתחום הגינון, כולל אדריכלות נוף ועיצוב גינות עבור משרדים. לקוחותינו מכל רחבי הארץ נהנים משירות מוקפד ומותאם אישית עבור כל מטרה. בכל פרויקט מחדש אנחנו לוקחים בחשבון את הצרכים של לקוחותינו, את המגבלות של המקום שבו יש להקין גינה, את תוואי השטח, וגורמים חשובים נוספים. 

לאחר שיחה עם לקוחותינו אנחנו מספקים ייעוץ מותאם אישית, תוך לקיחה בחשבון של כל הגורמים שמשפיעים על הקמת הגינה. בין שמדובר בגינה משרדית פנימית או חיצונית, בגנן הנדיב תיהנו משירות מקצועי ומדויק, בהתאם לתקציב והצרכים שלכם. לאחר תכנון הגינה, אנחנו מתחילים במלאכת הקמת גינה למשרד בהתאם לכל הגורמים הנדרשים. התוצאה הסופית היא גינה מוריקה ומשגשגת שמתאימה בדיוק לצרכים של לקוחותינו. 

השירות שלנו כולל גם תחזוקה שוטפת לאורך זמן, כך שלא תצטרכו לדאוג לדבר. הקמת גינה משרדית תפיח חיים במקום העבודה שלכם, ואנחנו זמינים לכם בכל עת עם שירות מקצועי וצוות אדיב ובעל ניסיון עתיר בתחום שזמין לכם בכל סוגיה.

שאלות ותשובות

המחיר של עיצוב גינות למשרדים נקבע לפי מחיר עבור כל 1 מטר רבוע. כלומר, המחיר הבסיסי נקבע לפי גודל המשרד, והמחיר הסופי תלוי באלמנטים שיהיו בגינה.

בהחלט! מלבד התאמה של צמחים למשרד ותנאי התאורה שבו, יש לקחת בחשבון גורמים רבים אחרים, כולל בטיחות הגינה, תחזוקה ועוד. לכן, גינה משרדית דורשת עיצוב על ידי מקצוענים בתחום.

הקמת גינה משרדית תלויה בגודל המשרד ואלמנטים נוספים, כפי שפירטנו כאן. פרק הזמן נע בין מספר שבועות למספר חודשים – בהתאם לגודל הפרויקט.

הצמחים שפירטנו מעלה הם אלו שמומלץ לשלב במשרד: סוקולנטים, צמחי אוויר, פוטוסים, ועוד. צמחים אשר עמידים בתנאי תאורה חלקית, וכן צמחים שמתאימים לגודל המשרד ומגבלות שונות שיש בו מתאימים לאזורים האלו.

גינה במשרד עם צמחים שוניפ
שיטת עבודה
שיחת טלפון

בשיחת הטלפון נבין את הצרכים שלכם וניערך לפגישה בשטח, על מנת להבין באופן המקצועי ביותר כיצד נוכל להחיות את הגינה שלכם.

פגישה

נערוך פגישת הכרות וייעוץ בשטח שמטרתה להכיר את הגינה שלכם ותנאי השטח בצורה מעמיקה יותר, נספק ייעוץ מקצועי ונצא לדרך לאחר מתן הצעת מחיר מדויקת לשירותים הרלוונטיים לכם ובהתאם לתקציב שלכם.

עבודה אצל הלקוח

תכנון הוא המפתח להצלחה. אחרי ששיקללנו את גודל הגינה, תנאי השטח, התקציב והחזון שלכם נתחיל לתכנן את גינת החלומות שלכם, העבודה לא תתחיל לפני שתכנית העבודה לא תהיה לשביעות רצונכם.

קוצרים את הפירות

לאחר שלבי התכנון נבצע את העבודה בשטח, עם תשומת לב וירידה לפרטים הקטנים, דגש על עשייה אקולוגית, תוצאה אסתטית, בריאה, ובעלת אופק פתוח.

תחזוקה שוטפת

לאחר ביצוע העבודה, נמשיך ללוות אתכם בקצירת הפירות, תרתי משמע. תוכלו להיעזר בנו בתחזוקה, ליווי ובייעוץ מקצועי על מנת שתוכלו לבצע את העבודה בעצמכם, הכל בהתאם לצורך שלכם.

למה לבחור בנו? כי אכפת לנו!
יצירתיות

חשיבה מחוץ לקופסא ועבודה בתנאים "לא שיגרתיים". אנחנו רואים את התמונה הגדולה ובאמצעות תכנון ניתן לספק פתרונות לאזורים מאתגרים.

בוגר ביולוגיה ימית

בוגר ביולוגיה ימית המשלב ניסיון מעשי בשטח וידע מקצועי.

יחס אישי וליווי צמוד

אנחנו איתכם לאורך כל הדרך שלב אחרי שלב.

מקצועיות

הקפדה על סטנדרים גבוהים ותשומת לב לפרטים הקטנים.

שנים של ניסיון בגינון

תיק העבודות והרזומה שלנו מכיל פרוייקטים מזרע ועד יער מאכל.

גינות מרוצות
האיזורים שבהם אנחנו עובדים
יצירת קשר
דילוג לתוכן