מדשנות – מערכת דישון לגינה

דישון מהווה את אחת הפעולות החשובות ביותר לשמירה על גינה בריאה ומשגשגת. אולם, מרבית האנשים לא בדיוק יודעים כיצד לבצע את פעולת התחזוקה הזאת, באיזו כמות ובאיזו תדירות. למרבה השמחה, כיום יש מערכת דישון אוטומטית שיכולה לבצע את פעולת הדישון עבורכם, באופן מדויק ומידתי. בין שיש לכם גינה קטנה או גדולה, מומלץ להכיר את המערכת הזו, וכאן נגלה כיצד היא פועלת ומתי מומלץ להתקין אותה.

מדשנות משאבות דשן לגינה

תוכן עניינים

איך עובדת מערכת דישון לגינה (משאבת דשן)?

מערכת דישון לגינה מותקנת, במקרים רבים, כחלק ממערכת השקיה בגינות. בין שמדובר במערכת השקיה קיימת או חדשה, ניתן להוסיף מערכת דישון אוטומטית. כמו מערכת השקיה אוטומטית, מערכת דישון לגינה פועלת באמצעות מחשב השקיה מדויק; ישנם מגוון סוגים של מכשירים מהסוג הזה, והמתקדמים מאפשרים לבצע השקיה ודישון מדויקים, בכמויות הנכונות ובמועדים הנכונים.

משאבת דשן פועלת עם דשן נוזלי אשר נמהל במים; כאשר המערכת מופעלת, היא מבצעת השקיה ודישון בו זמנית. כלומר, הגינה מקבלת השקיה אוטומטית, שאינה דורשת התערבות ידנית מצדכם.

איזה דשן מומלץ?

כמו עם כל גידול, הדשן המומלץ ביותר עבור מדשנות הוא דשן שכוללת מאקרו אלמנטים ומיקרו אלמנטים הנדרשים לגידול הצמחים שלכם. קיימים סוגי דשן שונים, ומומלץ לבחור דשן שמתאים לסוגי הצמחים שיש בגינה שלכם, כדי לאפשר את הגידול המיטבי שלהם.

מערכת דישון לגינה אוטומטית

מתי מתקינים מערכת דישון?

כאמור, מערכת דישון דורשת נוכחות של מערכת השקיה. כלומר, יש לחבר את המערכת הזו למערכת השקיה קיימת שיש בגינה שלכם, או להתקין אותה יחד עם מערכת השקיה חדשה. פרט חשוב נוסף הוא שתהיה נקודת מים, לכל הפחות, בגינה שבה מתקינים מערכת השקיה.

ישנם מקרים שבהם אין צורך במערכת מהסוג הזה, שכן אדמה איכותית ופורייה מכילה בתוכה את הנוטריינטים הנדרשים עבור צמחים. לעומת זאת, במקרים שבהם האדמה אינה מספיקה כדי לגרום לגינה לצמוח, מומלץ להתקין משאבות דשן.

מקרים אחרים שדורשים מערכת כזו הם מקרים שבהם אין אדמה באופן טבעי – כמו גינות במרפסות או גגות. באזורים האלו אין נוטריינטים שמזינים את הצמחים מתוך האדמה, ולכן חשוב להתקין מערכת השקיה אוטומטית שתשלים את החסרים.

במקרים שהם מבצעים התקנה של מערכת דישון בגינה, חשוב להתקין גם מערכת מז"ח – מונע זרימה חוזרת. המנגנון החיוני הזה מונע חזרה של נוזל דשן אל תוך מי שתיה, ובכך הוא מונע הרעלת מים ובעיות נוספות שעלולות להיגרם מחדירת דשן למים.

מחיר מערכת דישון אוטומטית ומכנית

מערכת דישון לגינה היא בין 1,500 ₪ – 3,000 ₪. מחירה של המערכת משתנה בהתאם לסוג המשאבה ולגודלה. כיום ניתן לרכוש מערכת דישון מכנית (הידראולית) ומערכת דישון אוטומטית (חשמלית), והמחיר הסופי תלוי בסוג המערכת שתבחרו ובגודל שלה. מומלץ לקבל הצעת מחיר מדויקת מהגנן שלכם בעת הקמת הגינה או שדרוגה.

טיפים בהתקנת מערכת דישון לגינה ומשאבת דשן

הטיפ החשוב ביותר בהתקנה של מערכת דישון אוטומטית היא לא לבצע את ההתקנה בעצמכם. דשן מכיל בתוכו חומרים שעשויים להיות רעילים לבני אדם ובעלי חיים, והתקנה חובבנית של משאבות דשן ומערכת מז"ח עשויה להוביל לתוצאות הרסניות. 

מלבד זאת, עליכם לעקוב אחר מספר טיפים עיקריים עבור התקנת מערכות אלו:

  1. הזמינו מקצוען בתחום: כאמור, כדי למנוע בעיות בריאות ובעיות אחרות, יש לבצע התקנת מדשנות באמצעות מקצוענים בתחום בלבד. בעלי מקצוע בתחום יוכלו להמליץ לכם על המערכת שמתאימה לגינה ולצרכים שלכם, וכן לבצע התקנה מקצועית של כל החלקים הנדרשים במשאבות האלו.
  2. הקפידו על תחזוקה שוטפת: כמו מערכות אחרות, חשוב לבצע תחזוקה של מערכת דישון אוטומטית. את הפעולה הזו תוכלו לבצע בעצמכם, באמצעות מילוי מים ודשן במיכל הייעודי אחת לחודש. אם אתם חוששים לבצע את הפעולה הזו, תוכלו להיעזר בשירות של גנן מקצועי שיבצע אותה עבורכם.
  3. בצעו בדיקת מז"ח שנתית: מנגנון המז"ח של מערכות דישון אוטומטיות הוא חיוני, ויש לוודא שהוא פועל כהלכה. לשם כך יש לבצע בדיקה שנתית של מז"ח באמצעות בודק מורשה. בודק מורשה צריך להחזיק אישור לביצוע הבדיקה מטעם משרד הבריאות, וחשוב שתבחרו בבעל מקצוע שיש לו רישיון לביצוע הבדיקה החיונית הזו.

התקנת משאבות דשן איכותיות מבית הגנן הנדיב

התקנה של מערכת דישון אוטומטית מסייעת לגינות לצמוח באופן מיטבי, והיא גם חוסכת זמן ומשאבים. כדי ליהנות מהיתרונות של המערכת הייחודית הזו, יש לבחור במערכת שמתאימה לצרכים שלכם, ולבצע התקנה על ידי מקצוען מורשה בלבד.

כאן בגנן הנדיב לקוחותינו נהנים ממגוון שירותי גינון ואדריכלות נוף, כולל התקנה של מערכות דישון איכותיות. השירות זמין לכם בכל עת ועבור כל גינה – כולל גינות במרפסות ובגגות. הצוות המקצועי שלנו יבחן את הגינה ויתאים לכם את המערכת המושלמת עבורכם. והכי חשוב – אנו מבצעים התקנה של מערכת מז"ח ומבצעים תחזוקה ובדיקה של מערכות דישון בעת הצורך.

העסק הייחודי שלנו מתמחה בגינון, עם דגש על גינון ירוק ואקולוגי. חומרי הדישון שלנו הם באיכות גבוהה במיוחד, ומתחשבים בסביבה. אנחנו זמינים לכם בכל עת, ונשמח לספק לכם מענה מותאם אישית עבור כל צורכי הגינון שלכם – כולל התקנה של מערכות דישון איכותיות.

שאלות ותשובות

מחיר של מערכת דישון לגינה נע בין 1,500 ₪ עד 3,000 ₪. המחיר עשוי להשתנות בהתאם לסוג המכונה וגודלה, וניתן לקבל הערכת מחיר עבור המערכת המתאימה לכם ביותר.

יש שני סוגים של מערכות דישון אוטומטיות לגינה:

מערכת דישון מכנית: מערכת עם משאבה שעובדת באמצעות יצירת לחץ מים (לחץ הידראולי). הלחץ מופק בברז הראשי במערכת ההשקיה, ולכן המערכת תלויה בלחץ בברזים האלו (מתאים לגינות קרקע).

מערכת דישון חשמלית: משאבה אשר עובדת באמצעות חיבור לחשמל. מתאימה בעיקר למערכות עם מחשב השקיה AC. המערכת הזו אינה תלויה בלחץ מים, ולכן היא מתאימה למגוון גינות, כולל גינות עם לחץ מים נמוך.

מערכת דישון לא מומלצת לכל גינה, אך היא מתאימה למרבית הגינות. אם יש לכם גינת קרקע עשירה או פורייה, ייתכן שלא תצטרכו מערכת דישון אוטומטית. 

מערכת דישון לגינה אוטומטית
שיטת עבודה
שיחת טלפון

בשיחת הטלפון נבין את הצרכים שלכם וניערך לפגישה בשטח, על מנת להבין באופן המקצועי ביותר כיצד נוכל להחיות את הגינה שלכם.

פגישה

נערוך פגישת הכרות וייעוץ בשטח שמטרתה להכיר את הגינה שלכם ותנאי השטח בצורה מעמיקה יותר, נספק ייעוץ מקצועי ונצא לדרך לאחר מתן הצעת מחיר מדויקת לשירותים הרלוונטיים לכם ובהתאם לתקציב שלכם.

עבודה אצל הלקוח

תכנון הוא המפתח להצלחה. אחרי ששיקללנו את גודל הגינה, תנאי השטח, התקציב והחזון שלכם נתחיל לתכנן את גינת החלומות שלכם, העבודה לא תתחיל לפני שתכנית העבודה לא תהיה לשביעות רצונכם.

קוצרים את הפירות

לאחר שלבי התכנון נבצע את העבודה בשטח, עם תשומת לב וירידה לפרטים הקטנים, דגש על עשייה אקולוגית, תוצאה אסתטית, בריאה, ובעלת אופק פתוח.

תחזוקה שוטפת

לאחר ביצוע העבודה, נמשיך ללוות אתכם בקצירת הפירות, תרתי משמע. תוכלו להיעזר בנו בתחזוקה, ליווי ובייעוץ מקצועי על מנת שתוכלו לבצע את העבודה בעצמכם, הכל בהתאם לצורך שלכם.

למה לבחור בנו? כי אכפת לנו!
יצירתיות

חשיבה מחוץ לקופסא ועבודה בתנאים "לא שיגרתיים". אנחנו רואים את התמונה הגדולה ובאמצעות תכנון ניתן לספק פתרונות לאזורים מאתגרים.

בוגר ביולוגיה ימית

בוגר ביולוגיה ימית המשלב ניסיון מעשי בשטח וידע מקצועי.

יחס אישי וליווי צמוד

אנחנו איתכם לאורך כל הדרך שלב אחרי שלב.

מקצועיות

הקפדה על סטנדרים גבוהים ותשומת לב לפרטים הקטנים.

שנים של ניסיון בגינון

תיק העבודות והרזומה שלנו מכיל פרוייקטים מזרע ועד יער מאכל.

גינות מרוצות
האיזורים שבהם אנחנו עובדים
יצירת קשר
דילוג לתוכן