גינה טרופית

יכול להיות שהחיבה של ישראלים לדרום אמריקה ויעדים אקזוטיים היא זו שהפכה את הגינות הטרופיות לבחירה פופולאריות כל כך, ועם הצלחה קשה להתווכח.

הגינה הטרופית מתאפיינת קודם כל בצמחיה צפופה ומגוונת המורכבת מעצים וצמחים בגבהים שונים אשר מבליטים את האופי הפראי ויוצא הדופן שלה. הצורה שנוצרת היא כזו של ג'ונגל בזעיר אנפין. מראה זו יוצר סביבה ייחודית ומופרדת משאר האזור שהצמחייה בו לרוב היא בעלת מראה שונה.

הקמת גינה טרופית

ההקמה הראשונית והטיפול העונתי של הגינה הטרופית עשויים להיות יחסית מורכבים מכיוון שהארץ שלנו לא מאופיינת במזג אוויר טרופי (אם כי ישנם קווי דמיון מסוימים כגון לחות גבוהה וכמות רבה של שמש). מצב זה הוא בעייתי, בעיקר מבחינת משקעים, ולכן צמחים עלולים למות בקיץ החם והיבש שלנו. אם המקום בו אתם נמצאים הוא יבש במיוחד, גינה טרופית היא אולי לא האפשרות הראשונה שכדאי לכם לשקול.

לפיכך ,יש רבים שבוחרים להיעזר בגנן מקצועי אשר יידע לבחור את הצמחים הנכונים ולהחליף חלק מהם מידי עונה. זאת למרות הסיפוק שיש בהקמת גינה באופן עצמאי.

תחזוקת הגינה עצמה פשוטה למדי, כך שגם אם אתם מפקידים את הגינה בידיים מקצועיות, התחזוקה השוטפת לא תקשה עליכם. עם זאת, חשוב לזכור שהגינה הטרופית דורשת הרבה השקייה.

צמחים לגינה טרופית

הצמח המזוהה ביותר עם הגינה הטרופית הוא כמובן הדקל. בעולם קיימים אלפי זנים שונים של דקלים, אך בארץ ישנם בערך כעשרה זנים שונים המתאימים לאקלים שלנו. מכיוון שהגובה האופייני לכל זן הוא שונה, רצוי לגוון ולערבב בין הזנים השונים.

צמחיה טרופית לגינה נוספת שאפשר לבחור מורכבת מהשרכים ירוקי העד, צמח ציפור גן העדן המרהיב ושיחים עם פירות טרופים כגון מנגו, פפאיה ובננה. גם כאן חשוב לשלב ולגוון בין צמחים בגבהים שונים.

עיצוב גינה טרופית

מכיוון שהצמחייה של גינות טרופיות היא כאמור סבוכה וצפופה, בדרך כלל לא מפזרים את האלמנטים השונים כגון כורסאות ישיבה או דקים בין הצמחים, אלא במרכז הפתוח. את הצמחייה הגבוהה יותר מסדרים בהיקף על מנת לתחום את הגינה. יש גם לשים לב לסדר בו מסדרים את הצמחים על מנת שלא יתחרו אחד עם השני על משאבים כגון חומרי הזנה בקרקע או אור.

מלבד פינות ישיבה קלאסית, ניתן גם לבחור בפתרונות ישיבה פחות קונבנציונליים כמו למשל גדמי עצים, ספסלי אבן בעלי מרקם גס ואפילו ערסלים תלויים. אם אתם אוהבים אלמנטים של מים, כל ברכה תוכל להתאים, עם או בלי מפל, אך ישנה עדיפות דווקא לבריכות גדולות מכיוון שהן מבליטות את הנוכחות החזקה של כל הירוק מסביב.

עוד אלמנט חשוב בגינה הטרופית הוא התאורה, או ליתר דיוק, תאורת לדים בצבעים בלתי שגרתיים כגון ירוק או צהוב ואפילו אדום. יש היום גם מנורות בצורות שונות כגון אלו של חיות אקזוטיות, חרקים וציפורים שונים, מה שיכול להפוך את הגינה לאפילו יותר חיה ונושמת.

עיצוב גינה יוקרתית
שירותים נוספים
תנאי גידול דשא רייגראס
טיפים לגינון וגידול ירקות
דשא סינטטי או דשא טבעי?

אנשים רבים מתלבטים איזה סוג דשא לבחור לגינה שלהם, מצד אחד כל בעל בית מעוניין במראה ירוק של דשא טבעי ורענן עם ניחוחות קסומים של

קרא עוד »
שיטת עבודה
שיחת טלפון

בשיחת הטלפון נבין את הצרכים שלכם וניערך לפגישה בשטח, על מנת להבין באופן המקצועי ביותר כיצד נוכל להחיות את הגינה שלכם.

פגישה

נערוך פגישת הכרות וייעוץ בשטח שמטרתה להכיר את הגינה שלכם ותנאי השטח בצורה מעמיקה יותר, נספק ייעוץ מקצועי ונצא לדרך לאחר מתן הצעת מחיר מדויקת לשירותים הרלוונטיים לכם ובהתאם לתקציב שלכם.

עבודה אצל הלקוח

תכנון הוא המפתח להצלחה. אחרי ששיקללנו את גודל הגינה, תנאי השטח, התקציב והחזון שלכם נתחיל לתכנן את גינת החלומות שלכם, העבודה לא תתחיל לפני שתכנית העבודה לא תהיה לשביעות רצונכם.

קוצרים את הפירות

לאחר שלבי התכנון נבצע את העבודה בשטח, עם תשומת לב וירידה לפרטים הקטנים, דגש על עשייה אקולוגית, תוצאה אסתטית, בריאה, ובעלת אופק פתוח.

תחזוקה שוטפת

לאחר ביצוע העבודה, נמשיך ללוות אתכם בקצירת הפירות, תרתי משמע. תוכלו להיעזר בנו בתחזוקה, ליווי ובייעוץ מקצועי על מנת שתוכלו לבצע את העבודה בעצמכם, הכל בהתאם לצורך שלכם.

למה לבחור בנו? כי אכפת לנו!
יצירתיות

חשיבה מחוץ לקופסא ועבודה בתנאים "לא שיגרתיים". אנחנו רואים את התמונה הגדולה ובאמצעות תכנון ניתן לספק פתרונות לאזורים מאתגרים.

בוגר ביולוגיה ימית

בוגר ביולוגיה ימית המשלב ניסיון מעשי בשטח וידע מקצועי.

יחס אישי וליווי צמוד

אנחנו איתכם לאורך כל הדרך שלב אחרי שלב.

מקצועיות

הקפדה על סטנדרים גבוהים ותשומת לב לפרטים הקטנים.

שנים של ניסיון בגינון

תיק העבודות והרזומה שלנו מכיל פרוייקטים מזרע ועד יער מאכל.

גינות מרוצות
האיזורים שבהם אנחנו עובדים
יצירת קשר
דילוג לתוכן