אחזקת גינה

כל מי שמטפח גינה יודע שלמרות התדמית הפסטורלית שלה, היא דורשת לא מעט תחזוקה כדי להמשיך וללבלב. וככל שהגינה גדולה ומגוונת יותר בצמחיה, כך גם המשימה מאתגרת יותר.

אז למה בעצם צריך לתחזק את הגינה?

אחזקת גינה נדרשת ממספר סיבות: הסיבה הראשונה והמובנת מאליה היא שאין מספיק ימי גשם בישראל כדי שהצמחים לא ימותו ולכן יש לדאוג להשקות אותה, אם באופן ידני ואם באמצעות מערכת השקייה אוטומטית או אוטומטית למחצה. מלבד זאת, יש לטפל בצמחים חולים, שהרי רובם לא יכולים להגן על עצמם, וברגע שהפגיעה מטפיל או גורם אחר הופכת לבלתי הפיכה, אין בררה אלא לשתול צמח חדש ולחכות עד שהוא יגדל.

אבל כמובן שגם למראה של הגינה יש חשיבות לא מועטה, ולא רק מהבחינה האסתטית: גינה שלא גוזמים ומעצבים הופכת מהר מאוד לפרועה וקשה לבצע בה טיפול לאחר מכן. היא גם יכול להוות כר פורע לנחשים ומזיקים אחרים שלא נרצה שיחדרו אליה.

כפי שאפשר להבין, כמעט כל מי שרוצה לשמור ולטפח את הגינה שלו זקוק לשירותי תחזוקת גינה. מהרגע שבו הגינה מגיעה לגודל מסוים, מרבית האנשים לא יוכלו לבצע את כל התחזוקה בעצמם גם באמצעות התקנת מערכות השקייה אוטומטיות של טפטפות וכו'. גנן מקצועי לא רק מטפל בגינה במהירות הרבה יותר גבוהה, אלא גם יכול להמליץ ולתת עצות בנוגע לשינויים שיש לבצע בזמן הקרוב.

איך לתחזק גינה ואילו שירותי אחזקת גינה קיימים?

בין שאתם רוצים לבצע את תחזוקת הגינה (או חלקה) בעצמכם ובין שאתם רוצים לשכור את שירותיו של גנן, כדאי שתדעו מהן הפעולות הבסיסיות אותן יש לבצע במסגרת אחזקת גינה בבית פרטי:

1.דישון

השימוש בדשנים המכילים חומרים מזינים מעשיר את הקרקע ונותנים לצמחים את היכולת לגדול עליה.

2.השקיה

מערכת השקיה המבוססת על ממטרות ונתזים או טפטפות תאפשר לנו לחסוך במים ולדאוג לכך שכל צמח יקבל את כמות המים המדויקת לה הוא זקוק.

3.גיזום

גיזום עצים אינו מיועד רק לעיצובו של העץ, אלא גם לשמירה עליו ומניעת מצבים של שברים או התהפכות אשר יכולים לסכן אתכם או אחרים.

4.ניכוש עשבים

עשבים מסוימים עשויים להתחרות עם הצמחים שאותם שתלתם על אספקת המים ולייבש אותם. עשבים גם גורמים להתפשטות אש מהירה יותר, ולכן אם חס וחלילה פורשת שריפה בגינה, תצטרכו להתאמץ יותר כדי להתגבר עליה.

5.כיסוח דשא

כיסוח הדשא חשוב כמובן לאסתטיקה שלו, אבל דשא שאינו מכוסח גם יתחיל לקבל צבעים שונים והחלקים העליונים שלו יחלו להתייבש. אחת הסיבות לכך היא שהוא יתחיל לצרוך יותר מים ולכן יש כאן גם אספקט של שמירה על משטר מים תקין.

6.הדברת מזיקים ומניעת מחלות

הדברת מזיקים היא עניין מורכב מכיוון שלכל מזיק יש את שיטות הטיפול האפקטיביות נגדו. מלבד זאת, בכל עונה ישנם מזיקים נפוצים אחרים, מה שרק הופך את כל העניין למורכב אפילו יותר.

מתי נכון לתחזק גינה?

כאמור תחזוקת גינה היא משימה שיש לבצע בכל ימות השנה, אך ישנן פעולות מורכבות יותר שעדיף לבצע על פי חודשי השנה וגם בתוך אותה העונה ישנם מועדים הדורשים טיפול מעט שונה.

לדוגמה:

  • בתחילת הקיץ חשוב מאוד להגן על הצמחייה מפני פטריות שאוהבות לחות וטמפרטורות גבוהות. לפיכך יש לשנות את שגרת ההשקיה.

  • באביב רצוי לטפל מראש בעצי ההדר שזוהי תקופת הפריחה שלהם. לפיכך יש להקפיד על השקיה ודישון כדי לקבל את כמויות הפרי הגדולות ביותר.

  • בסתיו יש להפוך את הקרקע כדי לאוורר אותה, אם לא ניתן דשן וקומפוסט בחודשי הקיץ (או בשנת שמיטה), יש להשתמש גם בהם.

  • בחורף רצוי לנצל את השלכת של העצים הנשירים לבחינת ענפי העצים ולבצע בהם גיזום או קיטום על פי הצורך. הדבר חשוב לא רק כדי למנוע מפגעים, אלא גם כדי להעניק לעץ זרימת אוויר וקליטת אור טובים יותר בחודשים בהם יש פחות שמש.

מחיר אחזקת גינה: כמה עולה לתחזק גינה?

כמו בהרבה תחומים אחרים, גם מחיר אחזקת גינה בבית פרטי הוא לא סתם מספר שאפשר לנקוב בו. מרבית הגננים יבקשו לראות את הגינה על מנת לתת לכם הערכת מחיר (ואם זה לא המצב, רצוי שתשאלו למה…).

מלבד זאת, מחיר אחזקה על בסיס שבועי אינו זהה כמובן למחיר אחזקה על בסיס חודשי ולעיתים נוהגים לקחת מחיר גבוה יותר לתקופה הראשונה שבה מתבצע הטיפול המסיבי יותר שנועד לשקם את הגינה. תקופת התחזוקה השוטפת לאחר מכן תהיה זולה יותר.

ישנם גם גננים שיבצעו אחזקת גינה חד פעמית על מנת לייצב את הגינה ולאחר מכן אתם תוכלו להמשיך במלאכה.

אפשרות נוספת היא לבצע פעולה נקודתית, בדרך כלל אחת מאלו שהזכרנו מקודם.

 לשאלות, פרטים נוספים ומחירים צרו קשר עם הגנן הנדיב.

תחזוקת גינה הגנן הנדיב

שירותים נוספים

טיפים לשתילת וזריעת דשא בגינה

שתילת מרבדי דשא טבעי

בעבר, כדי ליהנות מגינות ומדשאות מלאות בדשא היה צריך להתאזר בסבלנות רבה; התהליך דרש זריעת דשא מאפס, כלומר זריעה של זרעים, טיפוח הזרעים, השגחה על

קרא עוד »

חיפוי קרקע לגינה

חיפוי קרקע לגינה מהווה שיטה מצוינת לעיצוב של הגינה, לשדרוג המראה שלה ולשמירה על הצמחים והפרחים שקיימים בה, כמו גם אלו שעומדים להישתל בשטחה. חיפויי

קרא עוד »
גיזום עצים הגנן הנדיב

גיזום עצים

גיזום עצים היא פעולה שנועדה לשנות את מראה העץ, לצמצם את גודלו ובכך למנוע בעיות שונות שעלולות להיווצר, אם העץ יצמח ויתרחב יתר על המידה.

קרא עוד »
שיטת עבודה
שיחת טלפון

בשיחת הטלפון נבין את הצרכים שלכם וניערך לפגישה בשטח, על מנת להבין באופן המקצועי ביותר כיצד נוכל להחיות את הגינה שלכם.

פגישה

נערוך פגישת הכרות וייעוץ בשטח שמטרתה להכיר את הגינה שלכם ותנאי השטח בצורה מעמיקה יותר, נספק ייעוץ מקצועי ונצא לדרך לאחר מתן הצעת מחיר מדויקת לשירותים הרלוונטיים לכם ובהתאם לתקציב שלכם.

עבודה אצל הלקוח

תכנון הוא המפתח להצלחה. אחרי ששיקללנו את גודל הגינה, תנאי השטח, התקציב והחזון שלכם נתחיל לתכנן את גינת החלומות שלכם, העבודה לא תתחיל לפני שתכנית העבודה לא תהיה לשביעות רצונכם.

קוצרים את הפירות

לאחר שלבי התכנון נבצע את העבודה בשטח, עם תשומת לב וירידה לפרטים הקטנים, דגש על עשייה אקולוגית, תוצאה אסתטית, בריאה, ובעלת אופק פתוח.

תחזוקה שוטפת

לאחר ביצוע העבודה, נמשיך ללוות אתכם בקצירת הפירות, תרתי משמע. תוכלו להיעזר בנו בתחזוקה, ליווי ובייעוץ מקצועי על מנת שתוכלו לבצע את העבודה בעצמכם, הכל בהתאם לצורך שלכם.

למה לבחור בנו? כי אכפת לנו!
יצירתיות

חשיבה מחוץ לקופסא ועבודה בתנאים "לא שיגרתיים". אנחנו רואים את התמונה הגדולה ובאמצעות תכנון ניתן לספק פתרונות לאזורים מאתגרים.

בוגר ביולוגיה ימית

בוגר ביולוגיה ימית המשלב ניסיון מעשי בשטח וידע מקצועי.

יחס אישי וליווי צמוד

אנחנו איתכם לאורך כל הדרך שלב אחרי שלב.

מקצועיות

הקפדה על סטנדרים גבוהים ותשומת לב לפרטים הקטנים.

שנים של ניסיון בגינון

תיק העבודות והרזומה שלנו מכיל פרוייקטים מזרע ועד יער מאכל.

גינות מרוצות
האיזורים שבהם אנחנו עובדים
יצירת קשר
דילוג לתוכן