עיצוב והקמת גינה בבית פרטי

אם אתם בעמוד זה, כנראה שהגעתם לשלב המרגש ביותר בהקמת בית החלומות שלכם, שלב הקמת הגינה. חזון הגינה מהדהד לו אי שם בראשכם כבר חודשים, החוש היצירתי בוער בכם וכבר מרגיש כאילו זה תפס צורה אי שם בשממה, בחצר האחורית. אתם כבר לא יכולים לחכות להיזרק על הערסל בבוקר שבת אביבי עם הקפה האהוב עליכם ולהקשיב לפכפוך המים ושריקות הציפורים. למרות הכול, צד אחר בכם קצת מבולבל, היכן מתחילים? איפה שותלים? והכי חשוב, כמה משלמים?! אתם יכולים להירגע, צוות הגנן הנדיב כאן ללוות אתכם לאורך כל הדרך. יחד איתכם נחלום, נתכנן, נעצב ונבחר כעת כול שנותר הוא להגשים!

הקמת גינות פרטיות

תוכן עניינים

סוגי גינות לבחירתכם בהקמת גינה חדשה

עומדים לפני הקמת גינה חדשה או בניית גינה חדשה מ-0 ומתלבטים על סוג הגינה? הגעתם למקום הנכון! ישנם סוגים שונים של גינות שאנחנו יכולים להקים עבורכם בבית, כמו למשל:

 • גינת ירק – אם אתם אוהבים לגדל את הירקות והפירות שלכם בעצמם זו בדיוק הגינה שכדאי לכם להקים בבית שלכם.
 • גינה ים תיכונית – גינה שיש בה צמחים המותאמים לאקלים הים תיכוני, שעמידים בחום, לא רגישים לשמש וחסכוניים במים, היתרון בגינה ים תיכונית שלא תצטרכו לטפל מדי יום אלא כל אחת לכמה זמן.
 • גינת תבלינים – גינה שבה תוכלו לגדל את כל התבלינים שניתן לגדל בגינה (אופן גידול קליל ועמידים לעונות השנה), הצמחים בגינה הזו יבשמו את כולה.
 • גינה אורגנית – גינה שבה תגדלו בעצמכם את האוכל שלכם ואל הצלחת יגיעו בעיקר דברים מהגינה שלכם.
 • גינת גג – סוג של גינה שלא מצריכה אדמה או דשא (אולי סינטטי בהתאם לבקשת הלקוח) אך גינה שצריכה לעמוד בתנאים של גובה לפי גובה הבניין או הבית בו נקים את הגינה.
 • גינה במרפסת – גם זו גינה קלה יותר כיוון שלא דורשת אדמה או דשא, וניתן לשלב בה גם דשא סינטטי.

מה חשוב לדעת לפני הקמת גינה?

פיתוח ובניית גינה פרטית

פיתוח גינה היא לא עניין של מה בכך, יש לא מעט דברים שצריך לבחון ולקחת בחשבון לפני שניגשים לעבודות פיתוח גינה, להלן חלק מהפרמטרים העיקריים שחשוב לקחת בחשבון בעת הקמת גינה חדשה:  

 • תקציב – עליכם לחשוב היטב מה אתם רוצים להביא לגינה וכמה כסף אתם יכולים להשקיע בגינה, כך תוכלו לדעת מה חשוב לכם יותר ומה חשוב לכם פחות.
 • גודל הגינה- גודל הגינה יגדיל את מחיר הקמת הגינה, ככל שהגינה תהיה גדולה יותר כך היא תעלה יותר כסף.
 • כיוון השמש- השמש עשויה לפגוע בצמחים מסוימים אם היא נוגעת בהם ישירות וצמחים אחרים עלולים למות אם לא תהיה עליהם שמש ישירה, לכן חשוב לדעת את כיוון השמש, כך תוכלו לדעת איפה לשתול איזה צמח ועל אילו צמחים תאלצו לוותר.
 • חיסכון במים, מערכת השקיה – בדקו על צמחים חסכוניים במים ועל מערכות השקיה חסכוניות במים על מנת שלא תצטרכו לשלם הון תועפות על מים לגינה.
 • צמחיה מתאימה לגינה – עליכם להבין אילו צמחים או פרחים אתם רוצים בגינה החדשה והאם הם יתאימו לגינה שלכם. תבנו תוכנית להקמת גינה חדשה מבעוד מועד, והחליטו על הצבעים שלה, על הסגנון שלה ומה המטרה העיקרית שלה.
 • זמן עבודה בגינה – עליכם לשאול את עצמכם, כמה זמן יש לכם להתעסק בגינה? חשבו היטב איזה סוג של צמחים תביאו כיוון שלכל צמח יש דרישה אחרת לטיפול ולכן מומלץ לחשוב קודם כל כמה זמן פנוי יש לכם להשקיע בטיפול הגינה ואם אין אז לחשוב על החלופה להביא גנן מקצועי שיטפל בגינה עבורכם.

אילו אלמנטים ניתן להכניס לעיצוב הגינה?

 • בריכות נוי אקולוגיות
 • שבילי גישה לגינה
 • בולדרים, מסלעות ואבני מדרך
 • תאורת גינה
 • דקים, פרגולות, גדרות ושאר עבודות העץ.

מהם השלבים בפיתוח, עיצוב והקמת גינה בבית פרטי?

טיפים להקמת גינה

קיימים 4 שלבים חשובים בהקמת גינה חדשה:

 1. שאלון הקמת גינה – תיאום ציפיות ולוחות זמנים בתור התחלה, רצוי מאד לתאם ציפיות ולתכנן לוחות זמנים עם אדריכל הנוף והגנן הראשי (המבצע בשטח). זאת על מנת לשפוך את חזון הגינה שלכם על פיסת נייר. זה השלב החשוב ביותר בתהליך כולו, לכן כדי להתעקב ולהתעקש ככול האפשר – עד הפרטים הקטנים. אל דאגה בדרך כלל תקציב וקו עיצובי ידללו כמה רעיונות מופרזים. בשביל לקרב אותנו למטרה זו הכנו עבורכם שאלון הקמת גינה – תיאום ציפיות.
 2. פגישת הכירות –  לאחר שמילאתם את השאלון ושלחתם אותו אילנו, תוכלו להגיע לפגישת ההיכרות מסודרים ומאורגנים. עם הערכה תכנונית בסיסית והערכת מחיר גסה. בפגישה תוכלו לתאר ולחדד את חזון הגינה בפני בעל מקצוע מומחה להקמת גינות ולתכנון גינות פרטיות. אנחנו נשמח לעלות בפניכם עוד רעיונות ונפתח בפניכם מגוון שלם של אפשרויות שתואמות לרצונות שלכם ולתנאים השוררים במקום, ונוביל אתכם לגינת החלומות.

 3. שלב החזון – לפני שאתם מחליטים על הקמת גינה חדשה בביתכם, אתם צריכים קודם כל לחשוב למה אתם בכלל רוצים שתהיה לכם גינה בבית? האם כדי שיהיה מקום ירוק בסביבת הבית ליהנות ולשחק בו? לגדל בגינה ירקות שונים או בכלל תוספת ליופי של נראות הבית? אם החלטתם מהי מטרת הגינה, אתם מוזמנים להתייעץ איתנו בנוגע לצמחים ופרחים הרלוונטיים למיקום הגאוגרפי שלכם, לאופי הגינה ולמטרתה. זכרו שלכל צמח תחזוקה שונה וכל אחד יכול להשקיע באופן שונה בגינה בביתו, אם יש לכם פחות זמן, מומלץ לחשוב על צמחים שלא דורשים יותר מדי תשומת לב.
 4. תכנון הגינה – אם תקימו גינה חדשה בבית שתבנו מומלץ לתכנן בתהליכי הבנייה הראשונים של הבית החדש, איך ואיפה תעבור התשתית לגינה החדשה שתקימו. כדי להקים גינה חסכונית במים, מומלץ להביא לגינה צמחים ים תיכוניים שגם מתאימים לאקלים המדינה שבה אנחנו חיים. הביאו אבנים סופגות מים לגינה כדי לא להרוס את האדמה שלכם במקרה של דליפות ונזילות או גשמים רבים, דאגו לצל בגינה כדי לא לסבול בה בחודשי הקיץ החמים או להשאיר לכם את האופציה לצאת אליה כשקר וגשום מאוד. אם אין לכם זמן או כוח לטפל בדשא (שידוע כצמח שדורש תחזוק לרוב) הביאו אל הגינה שלכם דשא סינטטי שעשוי להחזיק אצלכם עד כ-10 שנים
 5. הקמת הגינה – אם מדובר בבית חדש שנבנה עכשיו מומלץ מאוד לוודא שלא יהיו עוד עבודות בנייה בשטח (לפחות בשטח בו תקימו את הגינה שלכם) ותביאו לבית שלכם את כל הרהיטים והחפצים הכבדים שתכניסו לבית שעלולים להרוס את הקרקע, דאגו לפנות גם את כל הפסולת של הבנייה והארגון לפני פיתוח הגינה בפועל. עבודת הקמת גינה אורכת בין שלושה לשישה ימים – כמובן אם מדובר בצוות מקצועי שדואג לכך.
 6. תחזוקה שוטפת ובדיקת הגינה – האדמה צריכה להיות לחה מספיק איפה ששותלים עצים או שיחים בגינתכם, בדקו שהטפטפות או הממטרות מוציאות מים לכיוון הנכון אל עבר הצמחייה ובדקו שהצמחייה שנשתלה נקלטה באדמה של הגינה החדשה שלכם.

טיפים לפיתוח ובניית גינה חדשה

 • צבע בגינה – שלבו מספר צבעים בגינה שלכם כדי לא לתת לירוק לשלוט ולהפוך את הגינה שלכם לירוקה ורגילה.
 • אל תעמיסו על הגינה שלכם – תנצלו בצורה אופטימלית את השטח שיש לכם תוך התחשבות במרחב.
 • הפרדה – נסו להפריד בין האזורים השונים בגינה כמו למשל אזור הירקות, אזור התבלינים אזור הישיבה וכדומה.
 • גבהים שונים לצמחים בגינה שלכם – הביאו צמחים בגבהים שונים כדי ליצור תחושה של גיוון.
 • חסכו במים – גינה עלולה להיות מאוד יקרה אם לא דואגים למערכות מים חסכוניות.

'הגנן הנדיב': מובילים בפיתוח והקמת גינות בבתים פרטיים!

לסיכום, לפני שמקימים גינה בבית חשוב להכיר את כל המרכיבים השונים של התהליך, המטרה, סוג הגינה ואופייה. לגנן הנדיב יש ניסיון רב שנים ומוניטין גבוה בפיתוח, בניה והקמת גינות חדשות. לייעוץ ראשוני אודות הקמת גינה חדשה ותכנון גינה מושלמת בעבורכם צרו עימנו קשר 055-9990994 ונשמח לעמוד לרשותכם!

שאלות ותשובות על הקמת גינה בבית פרטי

התשובה היא קודם כל כן, הקמת גינה אפשרית באופן עצמאי, אך ללא התייעצות עם גנן או הבנה מעמיקה בצמחייה, הנזק עלול להיות רב מהתועלת.


המחירים להקמת גינה משתנים בהתאם לסוג הגינה שתרצו להקים, גודל הגינה בבית שלכם, סוג הצמחייה ותוספות נוספות שתרצו להביא אל הגינה שלכם. המחירים נעים לרוב בין 9,500 שקלים ל-40,000 שקלים.

אם תשכרו את שירותי הגנן הנדיב המסייע בהקמת גינות חדשות בבית תוכלו לסיים את התהליך עד שבוע מתחילתו, אם תבצעו את ההקמה של הגינה לבד זמן ההקמה תלוי אך ורק בכם.

למרבה ההפתעה העונה המומלצת ביותר להקמת גינה חדשה היא החורף, מהסיבה הפשוטה שלרוב אנשים לא ייצאו לגינה שלהם בחורף וזה הזמן המדויק לשתול צמחים חדשים והגשמים יעזרו לאדמה להישאר לחה.

מאמרים נוספים בנושא פיתוח והקמת גינות

תכנון ועיצוב גינה אקולוגית

גינה אקולוגית – גינה ירוקה

בשנים האחרונות החלה מגמה מבורכת של מודעות לסביבה וההשלכות שלנו על בריאות הטבע. כתוצאה מכך, חלו שיפורים אקולוגיים במגוון תחומים – כולל תחום הגינון. גינון

קרא עוד »
גינה במשרד עם צמחים שוניפ

גינה במשרד

אם אתם מעוניינים להוסיף נופך טבעי לסביבת העבודה שלכם, גינה במשרד תעשה את העבודה בצורה נפלאה. כאן נגלה מהי גינה במשרד, אילו יתרונות יש לגינות

קרא עוד »
גינה בבניין משותף

גינה בבית משותף

מצאתם את עצמכם מתפעלים מהגינות הקהילתיות בשכונות שבהן מתגוררים החברים או המשפחה? וזה ממש עשה לכם חשק להרים פרויקט של גינה קהילתית? האמת, שזה פחות

קרא עוד »
עיצוב תכנון והקמת גינות גג

גינות גג מעוצבות

חיי העיר מציעים אינספור דברים נפלאים – החל מחיי לילה תוססים, תרבות צבעונית, אוכל מצוין ועוד. יחד עם זאת, לעיתים קרובות אנשים מרגישים שהחיים האורבניים יכולים

קרא עוד »

גינת מרפסת

כיום יותר ויותר אנשים עוברים לגור בבניינים משותפים מתוך בחירה והעדפה אישית, אולם, הדבר היחידי שהם מתגעגעים אליו הוא ללא ספק היתרונות בבתי קרקע עם

קרא עוד »

גינת ירק אורגנית

אז קראתם יותר ויותר כמה זה נחמד לגדל גינת ירק קטנה בבית – אבל אתם בכלל לא יודעים מאיפה להתחיל, מה צריך? האם אפשר לגדל

קרא עוד »
גינה אנגלית

גינה אנגלית

אם יצא לכם לבקר באנגליה וכשחזרתם לארץ חשבתם על הקמת גינה אנגלית בחצר ביתכם, בוודאי ראיתם בדמיונכם גינה גדולה ומוקפדת עם ערוגות פרחים צבעוניות ושבילים

קרא עוד »
עיצוב גינה יוקרתית

גינה טרופית

יכול להיות שהחיבה של ישראלים לדרום אמריקה ויעדים אקזוטיים היא זו שהפכה את הגינות הטרופיות לבחירה פופולאריות כל כך, ועם הצלחה קשה להתווכח. הגינה הטרופית

קרא עוד »
גינה יפנית

גינה יפנית

מבין כל סגנונות הגינות האקזוטיות, אין ספק שגינה יפנית היא אחת מהיותר פופולאריות כיום. בעולם המערבי קיימת אי בהירות מסוימת לגבי מהי גינה יפנית "אמיתית"

קרא עוד »
גינה אורבנית

גינה אורבנית

כשאנחנו מדברים על גינה אורבנית אנחנו בדרך כלל לא מדברים על סוג ספציפי אחד של גינה, אלא על כל גינה שבנויה כך שתוכל לנצל שטח

קרא עוד »
שיטת עבודה
שיחת טלפון

בשיחת הטלפון נבין את הצרכים שלכם וניערך לפגישה בשטח, על מנת להבין באופן המקצועי ביותר כיצד נוכל להחיות את הגינה שלכם.

פגישה

נערוך פגישת הכרות וייעוץ בשטח שמטרתה להכיר את הגינה שלכם ותנאי השטח בצורה מעמיקה יותר, נספק ייעוץ מקצועי ונצא לדרך לאחר מתן הצעת מחיר מדויקת לשירותים הרלוונטיים לכם ובהתאם לתקציב שלכם.

עבודה אצל הלקוח

תכנון הוא המפתח להצלחה. אחרי ששיקללנו את גודל הגינה, תנאי השטח, התקציב והחזון שלכם נתחיל לתכנן את גינת החלומות שלכם, העבודה לא תתחיל לפני שתכנית העבודה לא תהיה לשביעות רצונכם.

קוצרים את הפירות

לאחר שלבי התכנון נבצע את העבודה בשטח, עם תשומת לב וירידה לפרטים הקטנים, דגש על עשייה אקולוגית, תוצאה אסתטית, בריאה, ובעלת אופק פתוח.

תחזוקה שוטפת

לאחר ביצוע העבודה, נמשיך ללוות אתכם בקצירת הפירות, תרתי משמע. תוכלו להיעזר בנו בתחזוקה, ליווי ובייעוץ מקצועי על מנת שתוכלו לבצע את העבודה בעצמכם, הכל בהתאם לצורך שלכם.

למה לבחור בנו? כי אכפת לנו!
יצירתיות

חשיבה מחוץ לקופסא ועבודה בתנאים "לא שיגרתיים". אנחנו רואים את התמונה הגדולה ובאמצעות תכנון ניתן לספק פתרונות לאזורים מאתגרים.

בוגר ביולוגיה ימית

בוגר ביולוגיה ימית המשלב ניסיון מעשי בשטח וידע מקצועי.

יחס אישי וליווי צמוד

אנחנו איתכם לאורך כל הדרך שלב אחרי שלב.

מקצועיות

הקפדה על סטנדרים גבוהים ותשומת לב לפרטים הקטנים.

שנים של ניסיון בגינון

תיק העבודות והרזומה שלנו מכיל פרוייקטים מזרע ועד יער מאכל.

גינות מרוצות
האיזורים שבהם אנחנו עובדים
יצירת קשר
דילוג לתוכן