הקמת גינה

אם אתם בעמוד זה, כנראה שהגעתם לשלב המרגש ביותר בהקמת בית החלומות שלכם, שלב הקמת הגינה. חזון הגינה מהדהד לו אי שם בראשכם כבר חודשים, החוש היצירתי בוער בכם וכבר מרגיש כאילו זה תפס צורה אי שם בשממה, בחצר האחורית. אתם כבר לא יכולים לחכות להיזרק על הערסל בבוקר שבת אביבי עם הקפה האהוב עליכם ולהקשיב לפכפוך המים ושריקות הציפורים. למרות הכול, צד אחר בכם קצת מבולבל, היכן מתחילים? איפה שותלים? והכי חשוב, כמה משלמים?! אתם יכולים להירגע, צוות הגנן הנדיב כאן ללוות אתכם לאורך כל הדרך. יחד איתכם נחלום, נתכנן, נעצב ונבחר כעת כול שנותר הוא להגשים!

איזה גינות אנחנו מקימים?

 • גינות תבלין וירק אורגניים.
 • גינות אקולוגיות בר קיימא.
 • גינות נוי – ים תיכונית, יפנית, אנגלית וכו'.
 • גינות משולבות בהתאמה אישית.

אילו אלמנטים ניתן להכניס לגינות שאנחנו מקימים?

 • בריכות אקולוגיות
 • בריכות נוי
 • בולדרים
 • מסלעות סוקולנטים
 • תאורת גינה
 • דקים, פרגולות, גדרות ושאר עבודות העץ.

הקמת גינה, היכן מתחילים ומהם השלבים?

1) שאלון הקמת גינה – תיאום ציפיות ולוחות זמנים בתור התחלה, רצוי מאד לתאם ציפיות ולתכנן לוחות זמנים עם אדריכל הנוף והגנן הראשי (המבצע בשטח). זאת על מנת לשפוך את חזון הגינה שלכם על פיסת נייר. זה השלב החשוב ביותר בתהליך כולו, לכן כדי להתעקב ולהתעקש ככול האפשר – עד הפרטים הקטנים. אל דאגה בדרך כלל תקציב וקו עיצובי ידללו כמה רעיונות מופרזים. בשביל לקרב אותנו למטרה זו הכנו עבורכם שאלון הקמת גינה – תיאום ציפיות.

2) פגישת הכירות – חזון הגינה הקמת גינה טובה מתחילה עם חזון טוב. הרעיון הוא לייצר עברכם את הסביבה הנעימה ומתאימה ביותר. גיבוש חזון יעזור מאד לעבור בבטחה את שלב הרעיונות. לאחר שמילאתם את השאלון ושלחתם אותו אילנו, נוכל להיגע לפגישת ההיכרות מסודרים ומאורגנים. עם הערכה תכנונית בסיסית והערכת מחיר גסה. בפגישה תוכלו לתאר ולחדד את חזון הגינה בפני בעל מקצוע מומחה להקמת גינות ולתכנון גינות פרטיות. אנחנו נשמח לעלות בפניכם עוד רעיונות ונפתח בפניכם מגוון שלם של אפשרויות שתואמות לרצונות שלכם ולתנאים השוררים במקום, ונוביל אתכם לגינת החלומות.

3) תכנית מתאר, אדריכל נוף או גנן ראשי?  תוכנית מתאר, היא שרטוט מפורט וציון פרטים על גבי מפה אזורית של השטח המדובר מנקודת מבט עילית. כך ניתן לשרטט את הגינה ביחס לבית, מחסן, בריכה וכו'. שרטוטים אלו נועדו להמחיש ללקוח את הגינה העתידית ובנוסף לשמש כהוראות הקמת גינה עבור הצוות המבצע. לדוגמא על המפה ניתן למצוא:

 • שרטוט מערכת השקייה
 • מיקום צמחים
 • מיקום שבילים
 • מיקום בריכה אקולוגית
 • מיקום דק
 • מיקום גדרות
 • מיקום מערכות הדליה

על מנת להשיג את התוצאה ברמה הגבוהה ביותר אכן מומלץ להשתמש בשירותיו של אדריכל נוף עבור תכנון ועיצוב הגינה. מאידך ישנם כאלו שיעדיפו "לחסוך" בעלויות אלו מפאת תקציב או כדי להשקיע באלמנטים נוספים בגינה. יש לציין שגם הגישה הזאת מקובלת וזאת בתנאי שהגנן הראשי ידע לתת מענה לתכנון ועיצוב הגינה. לידיעתכם, צוות הגנן הנדיב, מספק הן את שירותי תכנון ועיצוב הגינה והן את שלב הביצוע.

4) אל ארגז החול – הקמת תשתיות, הנחת שבילים, שתילה ואלמנטים נוספים. לפני שבכלל מתחילים, בתור הצוות המבצע עלינו לוודא שאנו עובדים בשיתוף פעולה עם בעלי מקצוע אחרים בשטח. זאת על מנת לחסוך עבודה מיותרת, טעויות, הארכת זמן הפרויקט – הבנתם את הרעיון. לדוגמא – אם רצף החוץ סיים את עבודתו ועדיין לא הנחנו את תשתית מערכות ההשקיה כנראה שיהיה מעט קשה לבצע זאת עכשיו, אך לא בלתי אפשרי. (במקרה שקו השקייה צריך לעבור מתחת לשביל או ריצוף כלשהו). השלבים להקמת גינה משתנה מעבודה לעבודה, אך ישנו קו מנחה שלפיו צוות הגנן הנדיב עובדים. אז לאחר שתכנון ועיצוב הגינה מאושר ע"י הלקוח, בין אם תוכנן ע"י אדריכל נוף או הגנן הראשי, ניתן להשמיע את שריקת הפתיחה.

השלבים להקמת גינה משתנה מעבודה לעבודה, אך ישנו קו מנחה שלפיו צוות הגנן הנדיב עובדים. אז לאחר שתכנון ועיצוב הגינה מאושר ע"י הלקוח, בין אם תוכנן ע"י אדריכל נוף או הגנן הראשי, ניתן להשמיע את שריקת הפתיחה.

השלבים העיקריים בהקמת גינה:

 • התקנת מערכות השקיה
 • חיפוי קרקע
 • יצירת שבילים
 • אלמנטים נוספים
 • שתילה, זריעה והנחת מדשאה

מתי רצוי להקים גינה?

באופן כללי ניתן להתחיל את הקמת הגינה בכול ימות השנה. הבעיה היחידה שאנו נתקלים בה היא שתילה וזריעה בתקופות בהם סוררים קרה או חמסין. מעבר לכך, זה תלוי בסגנון הגינה שאנו מתכוונים להקים. ההמלצה היא לבצע את שלב השתילה בעונות מעבר עם עדיפות לאביב וזאת גם בהתאם לצמחים שנבחרו עבור הפרויקט.

מחיר הקמת גינה – כצה זה יעלה לנו?

כפי שכבר שציינו, לאחר שתמלאו את השאלון הקמת גינה – תיאום ציפיות נוכל לייצר עבורכם הערכת מחיר עבור הפרויקט הרצוי. מחיר הקמת גינה משתנה בהתאם לדרישת הלקוח, גודל הגינה, אלמנטים בגינה, אופי הצמחייה וצפיפותה, תכנון ע"י אדריכל נוף או גנן ראשי ועוד. 

איפה ניתן להקים גינה?

צוות הגנן הנדיב, מספק את שירותי הקמת הגינות בכל רחבי בארץ.

איפה ניתן להקים את הגינות שלנו ?

שיטת עבודה

שיחת טלפון

בשיחת הטלפון נבין את הצרכים שלכם וניערך לפגישה בשטח, על מנת להבין באופן המקצועי ביותר כיצד נוכל להחיות את הגינה שלכם.

פגישה

נערוך פגישת הכרות וייעוץ בשטח שמטרתה להכיר את הגינה שלכם ותנאי השטח בצורה מעמיקה יותר, נספק ייעוץ מקצועי ונצא לדרך לאחר מתן הצעת מחיר מדויקת לשירותים הרלוונטיים לכם ובהתאם לתקציב שלכם.

עבודה אצל הלקוח

תכנון הוא המפתח להצלחה. אחרי ששיקללנו את גודל הגינה, תנאי השטח, התקציב והחזון שלכם נתחיל לתכנן את גינת החלומות שלכם, העבודה לא תתחיל לפני שתכנית העבודה לא תהיה לשביעות רצונכם.

קוצרים את הפירות

לאחר שלבי התכנון נבצע את העבודה בשטח, עם תשומת לב וירידה לפרטים הקטנים, דגש על עשייה אקולוגית, תוצאה אסתטית, בריאה, ובעלת אופק פתוח.

תחזוקה שוטפת

לאחר ביצוע העבודה, נמשיך ללוות אתכם בקצירת הפירות, תרתי משמע. תוכלו להיעזר בנו בתחזוקה, ליווי ובייעוץ מקצועי על מנת שתוכלו לבצע את העבודה בעצמכם, הכל בהתאם לצורך שלכם.

למה לבחור בנו? כי אכפת לנו!

יצירתיות

חשיבה מחוץ לקופסא ועבודה בתנאים "לא שיגרתיים". אנחנו רואים את התמונה הגדולה ובאמצעות תכנון ניתן לספק פתרונות לאזורים מאתגרים.

בוגר ביולוגיה ימית

בוגר ביולוגיה ימית המשלב ניסיון מעשי בשטח וידע מקצועי.

יחס אישי וליווי צמוד

אנחנו איתכם לאורך כל הדרך שלב אחרי שלב.

מקצועיות

הקפדה על סטנדרים גבוהים ותשומת לב לפרטים הקטנים.

שנים של ניסיון בגינון

תיק העבודות והרזומה שלנו מכיל פרוייקטים מזרע ועד יער מאכל.

גינות מרוצות

האיזורים שבהם אנחנו עובדים

יצירת קשר

דילוג לתוכן