גינה אורבנית

כשאנחנו מדברים על גינה אורבנית אנחנו בדרך כלל לא מדברים על סוג ספציפי אחד של גינה, אלא על כל גינה שבנויה כך שתוכל לנצל שטח מצומצם של מרפסת או חצר קטנה באופן הטוב ביותר. לעיתים באמצעות בנייה לגובה. רבים בוחרים בגינה אורבנית לא רק לשם היופי, אלא בעיקר על מנת לגדל שיחי תבלין ואפילו עצי פרי מסוימים.

הקמת גינה אורבנית

הקמת גינה אורבנית היא אחת הגינות הקלות ביותר להקמה מכיוון שהיא לא חייבת להיות בהכרח גינה ממש ואפילו במרפסת קטנה אפשר להקים גינת ירק. את גינת הירק מעצבים באמצעות פריטים שאפשר לקנות בכל משתלה או חנות חומרי בניין כמו עציצים, אדניות, חביות לשתילה ועוד. מי שרוצה לחסוך כאב ראש וטרחה, יכול לעשות שימוש במערכת השקיה משוכללת יותר או טפטפות שמונעות מצב בו מרטיבים בטעות את העלים ויוצרים כר פורה (…) למזיקים ומחלות.

יתרון נוסף של הגינה האורבנית הוא שאפשר לגדל אותה כמעט בכל אקלים מכיוון שעושים שימוש בצמחים מקומיים עם חומרי דישון פשוטים יחסית. תכונה זו גם הופכת אותה לאקולוגית וידידותית לסביבה יותר מכל גינה אחרת.

עיצוב גינה אורבנית

עיצוב גינה אורבנית נעשה לגובה, ולכן הכלי העיקרי בו נשתמש הם מדפים עם אדניות שיונחו עליהם, או לחילופין, עציצים תלויים. טריק נוסף שאפשר להשתמש בו הוא לקחת צינור פלסטיק רגיל, לעשות בו חורים גדולים ולמלא בקומפוסט. הצמחים יצמחו דרך החורים וייצרו מראה יוצא דופן.

ואם כבר קומפוסט, האדמה הטובה ביותר לגידול צמחים באופן אורבני הוא באמצעות שילוב בין מצע גידול של משתלות ו"הומוס" שהוא תוצר העיכול של תולעים, לא נשמע מפתה במיוחד, אבל מסתבר שהוא מהווה דשן מצוין ממקור אורגני.

אם הגינה שלכם יחסית גדולה (לפחות 50 מ"ר) ואתם רוצים ליצור גינה של ממש, בהחלט אפשר לשלב גם פינות ישיבה ולתחום אותה מסביב בגדר כדי ליצור פרטיות. אפקט זהה אפשר לקבל באמצעות שימוש בצמחים מטפסים כמו גפנים. אלו גם יוסיפו עוד קצת נופח לגינה.

אם התקציב מאפשר, דק יכול להשתלב מצוין בכל גינה אורבנית. אם יורד גשם רב באזור, עדיף לבחור בדק סינטטי שהוא דומה מאוד לדק אמיתי, אבל לא מתכווץ או מתרחב כמוהו.

צמחים לגינה אורבנית

הצמחים המתאימים ביותר לגינה אורבנית, בדגש על גינת הירק הם ירקות וצמחי תבלין. מגוון הירקות הוא גדול מאוד: עגבניות ועגבניות שרי, שעועית, תירס, בטטה, ירקות ממשפחת הדלועים ועוד. ישנם אפילו פירות כמו אבטיח ומלון שניתן לגדל אם המקום מספיק לכך.

מבחינת צמחי תבלין, אפשר לגדל כמעט כל דבר ששמים בתה: לואיזה, מליסה, נענע ומרווה. תבלינים פופולאריים אחרים שניתן לשלב במאכלים לחיזוק הטעם הם עירית, תימין, רוזמרין וזעתר.

חשוב לציין כי כדאי מאוד להשתמש בשתילים ולא בזרעים שאיכותם משתנה לרעה עם הזמן וסיכויי ההנבטה שלהם קטנים באופן משמעותי מאשר אחוז השרידות של השתילים.

גינה אורבנית
שירותים נוספים
שיטת עבודה
שיחת טלפון

בשיחת הטלפון נבין את הצרכים שלכם וניערך לפגישה בשטח, על מנת להבין באופן המקצועי ביותר כיצד נוכל להחיות את הגינה שלכם.

פגישה

נערוך פגישת הכרות וייעוץ בשטח שמטרתה להכיר את הגינה שלכם ותנאי השטח בצורה מעמיקה יותר, נספק ייעוץ מקצועי ונצא לדרך לאחר מתן הצעת מחיר מדויקת לשירותים הרלוונטיים לכם ובהתאם לתקציב שלכם.

עבודה אצל הלקוח

תכנון הוא המפתח להצלחה. אחרי ששיקללנו את גודל הגינה, תנאי השטח, התקציב והחזון שלכם נתחיל לתכנן את גינת החלומות שלכם, העבודה לא תתחיל לפני שתכנית העבודה לא תהיה לשביעות רצונכם.

קוצרים את הפירות

לאחר שלבי התכנון נבצע את העבודה בשטח, עם תשומת לב וירידה לפרטים הקטנים, דגש על עשייה אקולוגית, תוצאה אסתטית, בריאה, ובעלת אופק פתוח.

תחזוקה שוטפת

לאחר ביצוע העבודה, נמשיך ללוות אתכם בקצירת הפירות, תרתי משמע. תוכלו להיעזר בנו בתחזוקה, ליווי ובייעוץ מקצועי על מנת שתוכלו לבצע את העבודה בעצמכם, הכל בהתאם לצורך שלכם.

למה לבחור בנו? כי אכפת לנו!
יצירתיות

חשיבה מחוץ לקופסא ועבודה בתנאים "לא שיגרתיים". אנחנו רואים את התמונה הגדולה ובאמצעות תכנון ניתן לספק פתרונות לאזורים מאתגרים.

בוגר ביולוגיה ימית

בוגר ביולוגיה ימית המשלב ניסיון מעשי בשטח וידע מקצועי.

יחס אישי וליווי צמוד

אנחנו איתכם לאורך כל הדרך שלב אחרי שלב.

מקצועיות

הקפדה על סטנדרים גבוהים ותשומת לב לפרטים הקטנים.

שנים של ניסיון בגינון

תיק העבודות והרזומה שלנו מכיל פרוייקטים מזרע ועד יער מאכל.

גינות מרוצות
האיזורים שבהם אנחנו עובדים
יצירת קשר
דילוג לתוכן