אדריכלות גינות ונוף – טיפים לתכנון ועיצוב גינה בבית פרטי

כדי לקבל את התוצאה המקצועית והטובה ביותר עבור הגינה והחצר שלכם, אני ממליץ לעבוד עם אדריכל נוף שיתכנן עבורכם את הגינה כך שכל הצמחים, המסלעות, אבני המדרך וכל שאר מרכיבי הגינה יתחברו אחד לשני בצורה טבעית, כל שהיא תענה על הצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר. שמתי לב שלקוחות רבים לא כל כך מכירים את המקצוע הזה, במה עוסקת אדריכלות גינות, מה התפקידים של אדריכל נוף, מתי כדאי להיעזר בו, ועוד. הכתבה הבאה נותנת לכם סקירה מקיפה בתחום!

תכנון נוף ועיצוב גינה בבית פרטי

מה זה אדריכל נוף?

אדריכל נוף (נקרא גם אדריכלות גינות) הוא זה שאחראי על תכנון הנוף של מרחב מסוים, בשטח פתוח. אדריכל נוף אחראי בעצם על כל מה שנוגע לנוף וניראות חיצונית, וכל המרחבים הפתוחים: רחובות, פארקים, כיכרות, כניסה לבניין ועוד. אדריכל נוף עוסק באבן שעל המדרכה, בסוג העץ או הצמח בפארק, במיקומם, בבטיחותם, ברובד העיצובי, בפתרונות שיעזרו לכם לתחזק את הגינה, להשקות אותה ועוד.

כל מה שנראה לנו כמראה טבעי, ניתן לזקוף לזכותו של אדריכל נוף ברוב המקרים, אשר ידע לתכנן ולעצב את המראה כך שייראה טבעי, משתלב, כמו היה כך מאז ומעולם. אני באופן אישי מאוד אוהב להיעזר באדריכל מנוף ועיצוב גינות, אני חושב שבכל הנוגע לנושא של עיצוב והקמת גינות, ברגע שמערבים אדריכלות לתכנון גינות, התוצאה הסופית נראית ברמה אחרת – הרבה יותר גבוהה.

מה התפקידים של אדריכל נוף?

 • אחראי על תכנון כל המכלול של הפרויקט.
 • משלב בין ייעוץ ועיצוב בכל הנוגע לתחום הנופי.
 • אחראי על הכנת השטח מבחינת צמחייה, ניקוז, שבילים, עצים ועוד.
 • מכין את נספח פיתוח הנוף שמוגש לרשות המקומית, לאישור היתר הבנייה.
טיפים לבחירת אדריכל נוף

מה ההבדל בין אדריכל נוף או אדריכלות גינות למעצב גינות?

אדריכל נוף ומעצב גינות, שניהם אחראים על עיצוב הגינה והחוץ של הבית, על הצד המקצועי ביותר.

אדריכל נוף הוא מקצוע אשר נלמד חמש שנים במוסד להשכלה גבוהה, וכולל מגוון רחב של תחומים מעבר לעיצוב.

מעצב גינות פעמים רבות ילמד עיצוב פנים או לא ילמד לימודים גבוהים בתחום, אלא מתוך ניסיון וכישרון יתפתח בעולם של תכנון גינות.

מה היתרונות בעבודה עם אדריכל נוף לתכנון גינה פרטית?

 • חשיבה לטווח רחוק – אדריכל נוף יתכנן את הגינה שלכם כדי שהיא תשרת אתכם לאורך שנים ותענה בדיוק על הצרכים שלכם במינימום מאמץ.
 • מענה מקצועי – אדריכלות גינות תתן מענה מקצועי שלוקח בחשבון את השטח, תכנון צמחיה, מיקום גיאוגרפי, סגנון הלקוח, בגנון השטח, ועוד פרמטרים רבים, שנאספים כולם לתוך מגמה תכנונית שלמה אחת.
 • חיסכון בעלויות – זה אולי נראה שתכנון ועיצוב גינה על ידי אדריכל נוף לא חוסכים בעלויות בכלל, אבל תתפלאו לדעת שאדריכל נוף בהחלט יכול לחסוך בעלויות שלכם בעתיד, מכיוון שהוא בקיא ומקצועי בכל הנוגע לתכנון ועיצוב הגינה על שלל מרכיביה החל מהתאמת הצמחייה של הגינה לפי כיווני השמש, התקנת מערכות השקייה חכמות, תכנון שבילי הגישה בתוך הגינה, מיקום המסלעות ועוד, תכנון נכון של כל אלה יחסוך לכם כסף ולא מעט תסכול בטווח הרחוק.
 • תכנון השקיה – אדריכלות נוף עוסקת בתכנון השקיה מקצועי, מרווחי טפטפות באופן מדויק, כך שתוכלו להשקות את הגינה שלכם בכמות המים המדויקת שלא תגרום לצמחים שלכם להירקב מרוב מים, או להתייבש, לאורך זמן!
 • תכנון נוף מקצועי – עיצוב הגינה עם מרווחים נכונים בין העצים והצמחים, יודע מי רגיש יותר למחלות ומזיקים בסביבה מסוימת או במזג אוויר מסוים, כיצד לתכנן את כל הגינה והחצר באופן הוליסטי: פינת ישיבה, שביל, פינת מדורה, מטבח חוץ, בריכת נוי ואלמנטים נוספים.
תכנון ועיצוב גינות ונוף על ידי אדריכל

מה השלבים בתכנון ועיצוב גינה?

שלב ראשון – תכנון וקביעת גובה התקציב

אין זה משנה מה גודל הגינה, גדולה כקטנה, תמיד מתחילים בתכנון ובקביעת תקציב, מכיוון שאף אחד לא אוהב הפתעות כשזה נוגע להוצאות, נכון? בתכנון אדריכל הנוף שואל שאלות כמו מה אלמנטים המרכזיים שאנחנו רוצים שיהיו בגינה? האם יש סגנון צמחים או עצים המועדף עלינו? כמובן שבנוסף להעדפות האישיות שלנו, אדריכל נוף בעיקר אוסף נתונים מהשטח של מה ניתן לעשות ומציע פתרונות בשלב התכנון.

שלב שני – הכנת הקרקע

לאחר שסיימנו לתכנן והכל יושב טוב ומאושר בכל הכיוונים, אפשר להתחיל להכין את הקרקע:

 • ניקיון ופינוי פסולת בנייה במידת הצורך
 • פינוי צמחיה שוטה
 • פינוי צנרת ישנה

לאחר מכן ניתן להתחיל לפתח את השטח ולהכין אותו להמשך.

 

שלב שלישי – הצבת מערכת השקיה

בשלב הראשון של התכנון כבר הוקדשה תשומת לב לנושא ההשקיה, ועכשיו, אחרי שהכנו את הקרקע, הגיע הזמן להציב את ההשקיה המתאימה. יש להציב את קו הטפטוף בהתאם לתכנון של כל הגינה.

שלב רביעי – שתילה בפועל –אחרי שהכנו את הקרקע והצבנו מערכת השקיה, זה בהחלט הזמן לשתול בפועל, איזה כיף! כמובן שהשתילה בפועל נעשית אחרי שבשלב התכנון כבר סגרנו מראש את הצמחייה שנשתול!

תכנון גינה פרטית על ידי אדריכל נוף מחיר

טיפים לעיצוב ותכנון גינה

 • תכנון מקדים – זה ממש כיף ללכת למשתלה ולקנות כל מיני צמחים, אבל תאמינו לי שתכנון מקדים הרבה הרבה יותר כיף!
 • הגדרת תקציב מראש – חשוב לבנות תוכנית שמגדירה את התקציב ואת הוצאות החודשיות שאתם מסכימים להוציא בתחום הגינה.
 • היעזרו באנשי מקצוע – נכון שזה כיף לעשות לבד, אבל איזה באסה להציב מערכת השקיה ולגלות אחרי חודשיים שחצי מהצמחים התייבשו? היעזרו באנשי מקצוע לתחומים החשובים!
 • חישוב כמויות – הדבר האחרון שאתם רוצים זה להיתקע עם שקי אדמה או דשן שאין לכם מה לעשות איתם או איפה לאחסן, נכון? תכנון מוקדם גם של הכמויות, יעזור לכם להיות מדויקים בהוצאות ובאחסון החומרים ולא פחות חשוב זה יעזור לכם לחסוך כסף.
 • הדברה נכונה נגד חרקים – אני מאוד מאמין בהדברה טבעית ובשילוב הטבע ויכולותיו המופלאות, כדי לשמור על איזור מסוים נקי מחרקים ומזיקים. זה המגרש הביתי שלי, ואני ממליץ בחום כאשר מתכננים ובונים גינה חדשה, להתייחס מראש לתכנון ההדברה בתנאים הטובים ביותר.
תכנון נוף בבית פרטי

אדריכלות נוף וגינות מחירים וכמה זה עולה לנו?

המחירים והעלויות של תכנון גינה פרטית משתנים בהתאם למספר פרמטרים:

 • האם מדובר בהקמת גינה "מאפס"?
 • האם יש כבר מערכת השקייה?
 • מה גודל הגינה?
 • האם נדרשת עבודה של הגבהה או הנמכה של הקרקע?
 • אילו אלמנטים עיצוביים תרצו לשלב בגינה למשל פרגולות, דק, בריכות דגים, בריכות נוי ועוד.
 • מה התקציב שלכם להשקעה בגינה?

ושאלות נוספות שיש לשאול, התשובה הכוללת תיתן לנו מושג לגבי המחיר.

תכנון גינה פרטית עם הגנן הנדיב

אדריכלות גינות מאפשרת לנו תכנון גינות מקצועי ומקיף. אני באופן אישי מאוד אוהב לעבוד ברמה הגבוהה ביותר בכל הנוגע לתכנון נוף, ומתייעץ עם אדריכל נוף בתחום של עיצוב והקמת גינות.

 

אם אתם רוצים לצאת לדרך חדשה, להקים גינה, לתת את כל תשומת הלב ולתכנן כמו שתמיד חלמתם לגבי תכנון גינה פרטית, פנו אליי ואשמח להיפגש, לתכנן יחד, לחשוב יחד, לכוון ולשאול את כל השאלות, על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר!

אדריכלות נוף וגינות לבית פרטי

שיטת עבודה

שיחת טלפון

בשיחת הטלפון נבין את הצרכים שלכם וניערך לפגישה בשטח, על מנת להבין באופן המקצועי ביותר כיצד נוכל להחיות את הגינה שלכם.

פגישה

נערוך פגישת הכרות וייעוץ בשטח שמטרתה להכיר את הגינה שלכם ותנאי השטח בצורה מעמיקה יותר, נספק ייעוץ מקצועי ונצא לדרך לאחר מתן הצעת מחיר מדויקת לשירותים הרלוונטיים לכם ובהתאם לתקציב שלכם.

עבודה אצל הלקוח

תכנון הוא המפתח להצלחה. אחרי ששיקללנו את גודל הגינה, תנאי השטח, התקציב והחזון שלכם נתחיל לתכנן את גינת החלומות שלכם, העבודה לא תתחיל לפני שתכנית העבודה לא תהיה לשביעות רצונכם.

קוצרים את הפירות

לאחר שלבי התכנון נבצע את העבודה בשטח, עם תשומת לב וירידה לפרטים הקטנים, דגש על עשייה אקולוגית, תוצאה אסתטית, בריאה, ובעלת אופק פתוח.

תחזוקה שוטפת

לאחר ביצוע העבודה, נמשיך ללוות אתכם בקצירת הפירות, תרתי משמע. תוכלו להיעזר בנו בתחזוקה, ליווי ובייעוץ מקצועי על מנת שתוכלו לבצע את העבודה בעצמכם, הכל בהתאם לצורך שלכם.

למה לבחור בנו? כי אכפת לנו!

יצירתיות

חשיבה מחוץ לקופסא ועבודה בתנאים "לא שיגרתיים". אנחנו רואים את התמונה הגדולה ובאמצעות תכנון ניתן לספק פתרונות לאזורים מאתגרים.

בוגר ביולוגיה ימית

בוגר ביולוגיה ימית המשלב ניסיון מעשי בשטח וידע מקצועי.

יחס אישי וליווי צמוד

אנחנו איתכם לאורך כל הדרך שלב אחרי שלב.

מקצועיות

הקפדה על סטנדרים גבוהים ותשומת לב לפרטים הקטנים.

שנים של ניסיון בגינון

תיק העבודות והרזומה שלנו מכיל פרוייקטים מזרע ועד יער מאכל.

גינות מרוצות

האיזורים שבהם אנחנו עובדים

יצירת קשר

דילוג לתוכן